ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Magazynowa alternatywa dla Łodzi – powstaje 40 000 m kw. w ramach Panattoni Park Koluszki

wykres


Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, tworzy alternatywę dla Łodzi w Polsce Centralnej. Deweloper realizuje Panattoni Park Koluszki, ok. 30 km od stolicy regionu. Inwestycja osiągnie docelowo ok. 40 000 m kw., a blisko 60 proc. zostało już wynajęte. Pierwszym najemcą jest Pet Republic - producent karm, który w listopadzie br. wprowadził się na powierzchnię 12 000 m kw. W trzecim kwartale 2022 r. Panattoni przekaże ok. 13 400 m kw. firmie z branży motoryzacyjnej.


Koluszki – nowy rynek w Centralnej Polsce


Panattoni dostarczyło w Polsce Centralnej blisko 1,6 mln m kw. w ramach własnych parków oraz obiektów BTS i cały czas odkrywa nowe rynki. Tym razem deweloper realizuje Panattoni Park Koluszki, który jest pierwszym centrum dystrybucyjnym klasy A w tej lokalizacji. Docelowo inwestycja zajmie ok. 39 800 m kw., a już pod koniec listopada br. został ukończony pierwszy etap realizacji - ponad 12 000 m kw. (w tym ok. 1000 m kw. biur). Do nowo wybudowanej powierzchni wprowadziła się firma Pet Republic, producent karmy dla psów i kotów, należący do grupy CPF Poland. Krajowy oddział jest częścią Charoen Pokphand Foods, czyli światowego lidera w sektorze rolno-spożywczym. Drugi i ostatni etap Panattoni Park Koluszki zaplanowano na przełom III i IV kw. 2022 r. Wtedy 13 500 m kw. zajmie kolejny najemca - globalny producent komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, obejmujący m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia.


Panattoni Park Koluszki to centrum dystrybucyjne klasy A o docelowej powierzchni ok. 39 800 m kw. Pierwszy etap budowy (12 000 m kw.) – zostanie ukończony w listopadzie br. a na przełomie III/IV kw. 2022 r. deweloper odda do użytku cały budynek. Inwestycja pozwoli na prowadzenie zarówno procesów magazynowych, jak i lekkiej produkcji i doskonale sprawdzi się w obsłudze zarówno małych i średnich, jak większych przedsiębiorstw. Realizacja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.


Źródło: Panattoni

07.12.2021


Tagi: Panattoni Park Koluszki, najemca


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...