ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Osiedle NU! Warszawa Wola

foto

Skanska rozpoczyna kolejny etap realizacji osiedla NU! Warszawa Wola. Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na ostatni kwartał 2023. Wówczas zostanie oddanych 145 ekologicznych i funkcjonalnych mieszkań z certyfikatem BREEAM. Za projekt inwestycji odpowiedzialna jest znana warszawska pracownia architektoniczna – Kuryłowicz & Associates Nad realizacją osiedla czuwa inwestor – spółka mieszkaniowa Skanska oraz generalny wykonawca – Skanska S.A.


Plan inwestycji zakłada rewitalizację dużego kwartału warszawskiej Woli – Skanska wyremontuje fragment ul. Kolejowej, stworzy ścieżkę rowerową oraz nowe chodniki, a na terenie osiedla powstanie łąka kwietna i park – otwarty dla mieszkańców miasta. Osiedle będzie zlokalizowane w bliskiej odległości od ścisłego centrum Warszawy. W ramach pierwszego etapu inwestycji zbudowanych zostanie 145 mieszkań o metrażach od 28,5 do 120 m kw.


NU! Warszawa Wola to nowoczesne osiedle, powstające w dzielnicy, która w ostatnich latach stała się jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się części stolicy. Co więcej, to okolica, która cieszy się dużym zainteresowaniem nabywców mieszkań – wśród największych atutów Woli warto wymienić m.in.: świetnie rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną, w tym drugą linię metra, dostępność restauracji czy szkół oraz oczywiście niewielki dystans dzielący dzielnicę od centrum miasta.


- Rozpoczęliśmy budowę pierwszego etapu naszej inwestycji NU! Warszawa Wola. Obecnie kończymy rozbiórkę obiektu, który istniał na działce i rozpoczynamy roboty ziemne. Realizacja przebiega zgodnie z harmonogramem. Planujemy zakończyć budowę w Q4 2023 - mówi Łukasz Witek, Menadżer Projektu NU! Warszawa Wola w spółce mieszkaniowej Skanska. - Zarówno w przypadku tej inwestycji, jak i pozostałych projektów realizowanych przez Skanska Residential Development Poland dążymy do ograniczenia negatywnego wpływu naszych osiedli na środowisko w całym cyklu ich „życia”. Potwierdzeniem realizacji tego celu jest certyfikacja BREEAM – w przypadku projektu NU! na poziomie Very Good. Warto podkreślić, że dążenie do poprawy warunków klimatycznych to też sposób realizacji samych prac budowlanych i świadome podejmowanie decyzji w trakcie całego procesu inwestycyjnego. To także np. energia elektryczna pochodząca ze źródeł odnawialnych, która zasili naszą budowę – dodaje.


Częścią osiedla NU! Warszawa Wola będzie również starannie zaprojektowany, pełen zieleni teren do rekreacji. W ramach przestrzeni wspólnej inwestycji, Skanska stworzy łąkę kwietną i przestronny skwer, na którym pojawią się budki dla ptaków, domki dla owadów oraz jedna z niewielu ogólnodostępnych w mieście tężni.


Projekt osiedla opracowała warszawska pracownia architektoniczna – Kuryłowicz & Associates. Projektanci postanowili stworzyć budynek, harmonijnie wpisany w dynamicznie rozwijającą się, nowoczesną okolicę Woli, a jednocześnie nawiązujący do postindustrialnego charakteru ul. Kolejowej. Koncepcja osiedla NU! Warszawa Wola zakłada również wykorzystanie licznych inspiracji przedwojennym modernizmem, odwołujących się do sławnych pięciu zasad projektowania Le Corbusiera.


Źródło: Skanska

08.12.2021


Tagi: osiedle NU! Warszawa Wola


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

W marcu 2021 roku zostało oddane do użytku nowe biuro firmy Hochland Polska...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią...