ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Największy teren inwestycyjny w Kielcach znalazł inwestora

wykres


Wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy temu przez Kompanię Piwowarską S.A. teren obejmuje obszar 78,6 ha. Jest największym zwartym terenem inwestycyjny w Kielcach, stolicy województwa świętokrzyskiego, a jego sprzedaż jest jednocześnie największą transakcją na rynku gruntów inwestycyjnych w 2021 roku, pod względem sprzedawanego obszaru.


Działki inwestycyjne składające się na cały obszar są położone w południowej części Kielc, przy ulicy Piotra Ściegiennego 449. Do 2013 roku na tym terenie działał zakład produkcyjny Browaru Belgia. Teren inwestycyjny jest w całości objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Dominuje przeznaczenie produkcyjne, składy i magazyny, usługi, częściowo dopuszczony jest również handel wielkopowierzchniowy. Na niektórych działkach znajdują się hale magazynowe i produkcyjne. Teren jest skomunikowany wewnętrzną drogą z wjazdem bezpośrednio z drogi DK74.


Za obsługę całego procesu związanego ze sprzedażą terenu odpowiadali Piotr Litwin i Daniel Puchalski wspierający proces w imieniu Knight Frank.


- Teren po dawnym browarze jest bardzo dobrze zlokalizowany, co bezpośrednio przełożyło się na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych kupujących. Planowana w tym miejscu wschodnia obwodnica Kielc, bliskość drogi ekspresowej S7 łączącej Warszawę z Krakowem ułatwia transport towarów i zmniejsza związane z tym koszty. Cieszę się, że Kielce które są jednocześnie moim rodzinnym miastem, znalazły się na radarach dużych inwestorów na rynku nieruchomości – skomentował Piotr Litwin.


- Ze zdumieniem przyglądałem się kolejnym etapom zorganizowanego procesu sprzedaży, podczas którego obserwowaliśmy wysoką aktywność inwestorów z wielu różnych branż Jednak jest to teren z dużym potencjałem, a sektor e-comerce oraz zapotrzebowanie na tereny przemysłowe i magazynowe nie zwalnia, napędzając zainteresowanie działkami we wszystkich miastach w Polsce - dodał Daniel Puchalski.


Źródło: Knight Frank

13.12.2021


Tagi: Kielce, teren inwestycyjny, Browar Belgia


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...