ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

7R sprzedał kompleks pięciu budynków logistycznych do Savills IM

wykres


Savills Investment Management sfinalizował transakcję nabycia aktywów logistycznych w Polsce od 7R w imieniu Vestas Investment Management. Kompleks 7R Park Beskid II zlokalizowany jest w jednym z największych klastrów produkcji przemysłu motoryzacyjnego oraz centrów dystrybucji w Europie. Całkowita wartość transakcji przekroczy 101 mln euro.


Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, poinformował o nabyciu 7R Park Beskid II. Wielkopowierzchniowy obiekt logistyczny w Czechowicach-Dziedzicach został zakupiony od polskiego dewelopera 7R i VRE w imieniu Vestas Investment Management (Vestas). Transakcja będzie przeprowadzona w trzech etapach, a ostatni z nich zostanie ukończony w marcu 2022 roku. Finansowanie zapewnił Bayerische Landesbank (BayernLB). Transakcja zwiększa wartość aktywów firmy Vestas w Europie do 1,4 mld EUR, obejmując 15 obiektów biurowych i logistycznych.


7R Park Beskid II zlokalizowany jest w regionie Śląska, który stał się jednym z największych skupisk zakładów produkcyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego oraz centrów dystrybucyjnych na Starym Kontynencie. Region ten jest dobrze rozwiniętym węzłem transgranicznym, obsługującym transport z Czechami i Słowacją. Sama nieruchomość 7R Park Beskid II jest strategicznie położona – bezpośrednio przy drodze krajowej nr 1, która łączy ją z autostradą A4, najważniejszym korytarzem transportowym w południowej Polsce.


Deweloper 7R dostarczył kompleks logistyczny o powierzchni około 90 000 mkw., składający się z pięciu budynków, oferujący powierzchnię magazynowo-produkcyjną dla wielu najemców. Cztery z nich mają standardową specyfikację, a jeden jest obiektem typu BTS (Build-to-Suit), wybudowanym dla joint venture pomiędzy firmami Valeo i Siemens. Powstał on z myślą o rozwoju i produkcji innowacyjnych komponentów napędowych do pojazdów elektrycznych. 7R Park Beskid II posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.


Savills IM w transakcji doradzali: Dentons, Arcadis oraz Cushman & Wakefield. Firmom 7R i VRE doradzała kancelaria Baker McKenzie oraz JLL.


Źródło: Savills IM i 7R SA

19.12.2021


Tagi: 7R Park Beskid II, transakcja


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...