ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

FB Antczak wybudowała 240 tys. m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowych w 2021 roku

wykres


240 tys. m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowych przekazała FB Antczak klientom w 2021 roku. To wynik ponad dwukrotnie wyższy niż w 2020 roku, gdy Grupa zrealizowała łącznie 110 tys. m kw. powierzchni na rynku logistycznym.

Rok 2021 był kolejnym okresem, w którym FB Antczak osiągnęła rekordowy wynik na dynamicznie rosnącym rynku magazynowo-przemysłowym. Grupa realizowała projekty jako generalny wykonawca we współpracy z największymi krajowymi i międzynarodowymi deweloperami oraz operatorami powierzchni logistycznych. Inwestycje były prowadzone w kluczowych dla segmentu logistycznego aglomeracjach, m.in. wrocławskiej (Wróblowice, Magnice), krakowskiej (Kraków, Kokotów), warszawskiej (Teresin), łódzkiej (Stryków) oraz lubelskiej (Trojaczkowice), a także w Kaliszu i Radomsku.


– Za nami kolejny bardzo udany i pracowity rok, w którym zdołaliśmy odpowiedzieć na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na nowe obiekty magazynowe. 240 tys. m kw. powierzchni przekazanych klientom w ostatnich 12 miesiącach to wynik ponad dwukrotnie wyższy niż rok temu. To także potwierdzenie naszych unikatowych kompetencji w realizacji zaawansowanych technicznie projektów oraz zaufania, jakim konsekwentnie obdarzają nas klienci. W Nowy Rok wchodzimy z szerokim portfelem już rozpoczętych inwestycji i perspektywą następnych ciekawych kontraktów, co sprawia, że w 2022 roku spodziewamy się kolejnego rekordu i wielu wyzwań w segmencie logistycznym – przekonuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.


Największym projektem zrealizowanym przez FB Antczak w 2021 roku był LOOGIC Park Radomsko, którego pierwszy etap został przekazany najemcy w październiku ub.r. W ramach inwestycji powstał nowoczesny obiekt magazynowy o powierzchni 54 tys. m kw., objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Atutem parku jest m.in. doskonałe położenie w centralnej Polsce – w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1 oraz dróg krajowych DK 42 i DK 91. Na obszarze ponad 80 ha powstanie docelowo 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 tys. m kw.


Źródło: FB Antczak

04.01.2022


Tagi: firma budowlana, wyniki, powierzchnie magazynowo-przemysłowe


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...