ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Develia sprzedała 1921 lokali w 2021 r. przekraczając swój cel na 2021 rok

wykres


W 2021 r. Develia na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych sprzedała 1921 lokali w porównaniu do 1361 rok wcześniej, co oznacza wzrost o 41%. W minionym roku deweloper przekazał 1903 mieszkania wobec 1153 rok wcześniej, czyli o 65% więcej. W samym IV kwartale spółka sprzedała 421 lokali w porównaniu do 580 w 2020 r. i przekazała 624 lokale wobec 407 przed rokiem.


Na koniec roku Develia miała zawarte 173 umowy rezerwacyjne, które po podjęciu decyzji przez klientów mogą przekształcić się w umowy deweloperskie w najbliższym okresie. Na koniec 2020 r. deweloper miał podpisanych 68 takich umów.


- Miniony rok był dynamiczny i jednocześnie bardzo udany dla branży deweloperskiej. Popyt na mieszkania utrzymywał się przez cały rok na bardzo wysokim poziomie, przekraczając na największych rynkach dostępną ofertę. Sprzyjająca sytuacja rynkowa w połączeniu ze zróżnicowanym portfelem atrakcyjnych inwestycji sprawiły, że 2021 r. zakończyliśmy bardzo dobrym wynikiem sprzedaży, pobijając cel 1750-1850 lokali, który postawiliśmy sobie na początku ubiegłego roku. Przekroczyliśmy także założony poziom przekazań - mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii. - Mimo narastających problemów z dostępnością działek, znacznie powiększyliśmy bank gruntów Develii, zabezpieczając tereny pod 4700 mieszkań, w tym tych na potrzeby PRS. Pozwoli nam to realizować kolejne projekty i zwiększać skalę działania w segmencie mieszkaniowym – dodał Andrzej Oślizło.


W IV kwartale 2021 r. Develia sprzedała 421 lokali w porównaniu do 580 w 2020 r. Najwięcej mieszkań znalazło swoich nabywców w inwestycjach w Krakowie (136) i w Gdańsku (99). Przekazania wyniosły 624 lokale wobec 407 przed rokiem, czyli o 53% więcej. Za większość przekazanych mieszkań odpowiadały zrealizowane projekty w Warszawie (284 lokale) i Gdańsku (196 lokali).


Największą roczną sprzedaż Develia odnotowała w projektach: Centralna Park i Słoneczne Miasteczko w Krakowie, Osiedle Latarników w Gdańsku i Ceglana Park w Katowicach.


Źródło: Develia

05.12.2021


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży<


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

W marcu 2021 roku zostało oddane do użytku nowe biuro firmy Hochland Polska...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią...