ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Bardzo dobre wyniki sprzedaży Archicomu w 2021 roku

wykres


W 2021 roku Archicom wypracował wysokie wyniki sprzedażowe, potwierdzające pozycję lidera na rynku wrocławskim, gdzie nowych właścicieli znalazło 1275 lokali (wzrost o 304 mieszkania w porównaniu do roku 2020). Aktami notarialnymi – we Wrocławiu – zostało przekazanych 1266 mieszkań. To efekt konsekwentnego realizowania przyjętych kierunków działania i wywiązywania się ze składanych deklaracji. Szeroka i zdywersyfikowana pod względem lokalizacji i standardu oferta, odpowiadająca na potrzeby klientów, konsekwentne uzupełnienia nowymi projektami, doskonała sytuacja finansowa i płynnościowa uzupełniana o ugruntowaną pozycję Archicomu – to czynniki dzięki którym Grupa zrealizowała zakładane cele po raz kolejny wykorzystała moment rynkowy.


Archicom działał zgodnie z przyjętym harmonogramem, co przełożyło się na wyższe – od zakładanych celów – wyniki sprzedażowe. To także efekt wieloletniego doświadczenia, znajomości rynku oraz realizacji konsekwentnej strategii, w której centrum znajduje się klient. W 2021 roku w sprzedaży pojawiły się nowe inwestycje oraz kolejne etapy flagowych realizacji – wieloetapowa Olimpia Port; Browary Wrocławskie, znajdujące się na zabytkowym terenie; Awipolis, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych klientów oraz Planty Racławickie – osiedle premium, w samym sercu zielonej dzielnicy Krzyki.


Grupa Archicom od początku 2021 sprzedała we Wrocławiu 1275 lokali, z czego 315 na najchętniej wybieranym przez klientów kompletnym osiedlu nad Odrą (Olimpia Port) i porównywalnie na wrocławskich Krzykach (Planty Racławickie). Dużą popularnością cieszyły się także lokale w samym sercu Śródmieścia – Browary Wrocławskie (175). Od stycznia aktami notarialnymi spółka przekazała klientom 1266 lokali.


Oprócz lokali będących w aktualnej ofercie, bank gruntów Archicom pozwala na realizację jeszcze około 3,7 tys. mieszkań, co gwarantuje ok. 3-letnią sprzedaż zróżnicowanej i atrakcyjnej oferty.


- Archicom to deweloper, który od ponad 35 lat działa na wrocławskim rynku nieruchomości. Najwyższa jakość działania marki widoczna jest na każdym etapie prowadzenia inwestycji – od pozwolenia na budowę aż po przekazanie. Mnogość zrealizowanych inwestycji oraz bieżąca komunikacja z klientami, pozwala na działanie zgodne z ich potrzebami. Efektem troski o realizację na każdym jej etapie oraz konsultacji – m.in. z mieszkańcami – są projekty dopasowane do potrzeb rynku oraz klientów. Wśród nich m.in. flagowe kompleksowe realizacje Archicom, swoiste „miasta w mieście”, wieloetapowe inwestycje, które na stałe wpisały się w tkankę miejską Wrocławia. Taką realizacją jest chociażby Olimpia Port – funkcjonująca na rynku już od ponad dekady, która jest jednym z dowodów spełnianych przez nas obietnic. 2022 rok będzie dla nas przede wszystkim rokiem wejścia na nowe rynki. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy pierwszą inwestycję Archicom w Warszawie. – mówi Waldemar Olbryk, prezes Archicom S.A.


Źródło: Archicom S.A.

10.12.2021


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży<


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

W marcu 2021 roku zostało oddane do użytku nowe biuro firmy Hochland Polska...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią...