ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa Echo-Archicom sprzedała blisko 4,5 tys. mieszkań

wykres


Duża i atrakcyjna oferta mieszkań, rozpoznawalne i cieszące się zaufaniem brandy oraz dobre warunki rynkowe sprawiły, że ubiegły rok był doskonały dla Echo Investment i Archicomu, który w kwietniu dołączył do jego grupy. Sprzedawcy obu spółek sprzedali w ubiegłym roku blisko 3 tys. mieszkań. To o 16% więcej niż sprzedaż obydwu firm łącznie w 2020 r. Ponadto Echo Investment zakontraktowało i rozpoczęło budowę blisko 1,5 tys. lokali dla Resi4Rent, platformy z sektora PRS. Łączny wynik sprzedaży 4,5 tys. mieszkań gwarantuje grupie miejsce wśród największych graczy w Polsce.


Poprzez wzrost organiczny oraz przejęcie Archicomu, Grupa Echo Investment stała się jednym z największych deweloperów sprzedających mieszkania w Polsce. Cała grupa na koniec trzeciego kwartału 2021 r. miała w budowie i przygotowaniu około 120 projektów mieszkaniowych o łącznej powierzchni użytkowej 1 mln mkw. W całym roku rozpoczęła budowę i sprzedaż lokali w 17 projektach, które powiększyły ofertę o prawie 3,8 tys. mieszkań zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. Dzięki bogatej ofercie i zaufaniu, jakim cieszą się obie firmy ubiegły rok zakończył się z doskonałymi wynikami sprzedaży. Echo Investment sprzedało 1680 lokali w projektach z mieszkaniami na sprzedaż, z czego 406 w samym czwartym kwartale. Ponadto deweloper zakontraktował i rozpoczął budowę 1497 lokali na wynajem dla Resi4Rent, firmy z sektora PRS, w której Echo Investment ma 30% udziałów. Natomiast sprzedawcy Archicomu w całym 2021 r. podpisali z klientami 1275 umów, z czego 227 w czwartym kwartale.


– Przez ostatnie pięć lat z pozycji firmy sprzedającej około 300 mieszkań rocznie, poprzez wzrost organiczny i zakup Archicomu, nasza Grupa weszła do grona największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Na tym jednak nie kończą się nasze ambicje. Chcemy wykorzystać sprzyjające warunki i zdobywać coraz większą część rynku mieszkaniowego przy jednoczesnym zwiększaniu marży. Jesteśmy do tego przygotowani. Bank ziemi obu spółek z przeznaczeniem na projekty mieszkaniowe pozwala na wybudowanie około 15 tys. lokali w nadchodzących latach. Mamy najlepszych specjalistów, wieloletnie doświadczenie, a także doskonałą markę. Jesteśmy przekonani, że ta sytuacja w nadchodzących kwartałach przełoży się na wzrost skali i wyższą opłacalność naszych projektów – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.


Od początku 2021 r. Echo Investment ukończyło budowę ośmiu projektów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie. Dzięki temu możliwe było przekazanie klientom 1622 lokali, z czego 1006 w samym czwartym kwartale. Do skonsolidowanego wyniku grupy Echo Investment za 2021 r. wliczone zostanie także blisko 1100 mieszkań przekazanych klientom Archicomu. Dodatkowo Echo Investment przekazało Resi4Rent trzy zrealizowane projekty, co powiększyło ofertę platformy PRS o 834 lokale.


Uwzględniając segment mieszkań na wynajem, w 2021 r. Grupa Echo Investment przekazała najwięcej lokali w Polsce. Resi4Rent ma obecnie 2,3 tys. gotowych mieszkań na wynajem oraz kolejne 6 tys. w budowie i przygotowaniu. Na koniec 2022 r. Resi4Rent będzie wynajmowało 3,7 tys. gotowych mieszkań. Do końca 2024 r. firma będzie miała 10 tys. mieszkań.


Źródło: Echo Investment

10.12.2021


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży<


BIK PARK WROCŁAW I

foto

BIK rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

W marcu 2021 roku zostało oddane do użytku nowe biuro firmy Hochland Polska...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią...