ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Nowe biuro wizytówką marki Hochland

wykres


W marcu 2021 roku zostało oddane do użytku nowe biuro firmy Hochland Polska zlokalizowane w kompleksie Business Garden w Poznaniu. Liderem projektu była Emilia Mochort, Menadżer ds. Zwinności Biznesowej oraz Zarządzania Portfelem Projektowym w Hochland Polska, która współpracowała z interdyscyplinarnym zespołem. Za projekt wnętrz, które odzwierciedlają tożsamość marki, odpowiadała pracownia Roma Kulczyk Architekt, a wyposażenie całego środowiska pracy powierzono sprawdzonemu partnerowi - firmie Kinnarps.


Hochland Polska zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników, a rozwój marki spowodował konieczność przeprowadzki do nowej lokalizacji firmowego biura dla 70 osób. Klientowi zależało na atrakcyjnym, przyjaznym miejscu pracy dla obecnego i przyszłego personelu. W nowej siedzibie przy ulicy Pastelowej w Poznaniu znalazły się nowoczesne rozwiązania umożliwiające zarówno pracę w zespołach zwinnych, jak i komfortowe warunki do pracy indywidualnej, a także wiele interesujących przestrzeni do spotkań z kontrahentami oraz partnerami biznesowymi.


Głównym celem było stworzenie komfortowego, nowoczesnego miejsca do pracy dla naszego zespołu. Otoczona zielenią, kreatywna przestrzeń w pełni oddaje ducha Hochland – firmy otwartej, rodzinnej i z optymizmem patrzącej w przyszłość – podkreśla Joanna Bonin-Pietek, Dyrektor Personalny Hochland Polska. – Dziś pandemia zdecydowanie wpływa na modele pracy, jednak w Hochland wierzymy, że najlepsze pomysły rodzą się ze współpracy, której towarzyszy poczucie wspólnoty. Nowe biuro jest dla nas przywróceniem nadziei na szybki powrót do "normalności".


wykres


Biuro wizytówką marki


Oczekiwania inwestora zakładały stworzenie wygodnej przestrzeni do pracy w formie otwartych przestrzeni dla poszczególnych zespołów, oddzielonych salkami do spotkań lub relaksu oraz centralnym punktem całego biura w postaci przestronnego "salonu z kuchnią", jak nazywali roboczo tę wyczekiwaną przestrzeń pracownicy. Umeblowanie, składające się z sofy z fotelami na wprost kominka, tworzy domowy i ciepły klimat, a duża kuchnia może sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kucharzy. Różnorodność zastosowanych elementów, mebli, lamp, materiałów wykończeniowych oraz otwartość zespołu projektowego sprawiły, że powstała przestrzeń nietuzinkowa, przyjazna, sprzyjająca zarówno pracy, jak i podtrzymywaniu relacji – mówi autorka projektu, architekt Roma Kulczyk.


Różnorodność przestrzeni łączą mleczarskie motywy


Pracownicy firmy Hochland mają do dyspozycji ponad 1000 m kw. nowocześnie zaaranżowanej powierzchni biura. Nowa przestrzeń zaskakuje różnorodnością otwartych, funkcjonalnych przestrzeni w połączeniu z kameralnymi pomieszczeniami, obejmując zarówno miejsca do pracy i relaksu dla kilkudziesięciu pracowników, jak i 15 sal konferencyjnych, których aranżacja nawiązuje do poszczególnych marek serów Hochland, m.in. Almette, Hochland Kremowe, Hochland Żółte, czy Valbon. Każde z wyjątkowych pomieszczeń wyraża najważniejsze wartości firmy – rodzinność, ducha pracy zespołowej i bliskość natury. Aranżacja sali Białej i Czarnej powstała z myślą o dostawcach mleka. Na ścianach obu pomieszczeń w formie fototapet zastosowano czarno-białe zdjęcia autorstwa artysty Macieja Fiszera. Z kolei pokoje o nazwach Węgrów i Kaźmierz poświęcone są miejscowościom, w których znajdują się zakłady produkcyjne Hochland.


wykres


Wszystkie części biura łączy kolorystyka nawiązująca do logo marki oraz dopracowane detale podkreślające profil działalności firmy. Od wejścia gości witają motywy mleczarskie - kropla mleka zwisająca z lady, a nad nią lampy wykonane z kanek do mleka, zaś na ścianach i meblach pojawia się kilkaset figurek krów, np. w formie uchwytów.


Wspaniały efekt mimo wielu wyzwań


Pandemia Covid-19 spowodowała konieczność wprowadzenia zmian w projekcie. W czasie pierwszego zamrożenia gospodarki w okresie od marca do lipca 2020 zostały wstrzymane prace projektowe, aby uwzględnić nowe wymagania bezpieczeństwa sanitarnego np. stacje do dezynfekcji rąk, nowe włączniki światła, drzwi przesuwne, zaś w przypadku mebli – uwzględnić ścianki między biurkami oraz łatwe do dezynfekcji tapicerki z syntetycznej skóry Joy.


- Szczególnym wyzwaniem podczas wyposażania biura firmy Hochland w Poznaniu była sprawna koordynacja ponad 20 dostawców. Ze względu na różnorodność asortymentu opieka handlowa i operacyjna podczas całego procesu stanowiła zadanie wymagające bardzo dobrego planowania. Na wyrazy uznania zasługuje szczególnie nasz zespół serwisu, który sprawnie przeprowadzał wszystkie etapy dostaw i montażu, mimo szeregu dodatkowych wymagań sanitarnych w związku z pandemią. Realizacja tego projektu, w tak trudnych okolicznościach, ugruntowała na rynku poznańskim naszą reputację rzetelnego partnera w zakresie kompleksowego wyposażenia wnętrz – podkreśla Beata Henschel, Key Account Manager w Kinnarps Polska.


- Wyposażenie naszego nowego biura dostarczyła firma Kinnarps Polska. Realizacja tego projektu była dla nas bardzo ważna zarówno ze względu na trudności wynikające z pandemii, skali przedsięwzięcia, a przede wszystkim jego dużej różnorodności. Dzięki współpracy z tak rzetelnym partnerem jak Kinnarps wszystko udało się sprawnie i na czas przeprowadzić z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zaproponowane przez Kinnarps meble i rozwiązania są bardzo dobrej jakości, dzięki czemu powstało piękne, nowoczesne i funkcjonalne biuro, które będzie nam służyć przez kolejne lata i będzie naszą wizytówką. Jesteśmy zadowoleni z tego, że mamy piękne rodzinne biuro zgodne z naszymi wartościami w którym chce się pracować – komentuje Emilia Mochort, Menadżer ds. Zwinności Biznesowej oraz Zarządzania Portfelem Projektowym w Hochland Polska, Lider projektu.


Każdą z przestrzeni siedziby firmy Hochland przenikają wartości marki. Biuro jest miejscem, które łączy nowoczesne, proekologiczne rozwiązania oraz technologie sprzyjające efektywnej pracy z kreatywnością i komfortem. Wszystko z poszanowaniem natury i człowieka. Pracownicy podkreślają, że czują się w firmie jak w domu, a rodzinna atmosfera towarzyszy wszystkim, którzy przebywają w nowym biurze.


Więcej informacji na stronie: https://www.kinnarps.pl/inspiracje/tpayZobacz także:


Nowe biuro operatora płatności Tpay


Nowa realizacja Kinnarps - biuro firmy Roquette w Warszawie


Definiowanie środowiska pracy na nowo


Nowe biuro firmy Galderma w Warszawie


Praca z domu 2020 - raport


Inteligentne meble - wspólny projekt Kinnarps i Collectomate


Nowa realizacja dla Oticon w biurowcu Q22


Kreacja biura dla firmy Bidroom


Nokia Garage


Biuro dla Apsys Polska


Kinnarps na targach w Sztokholmie


Kinnarps otwarty na zmiany


Outlet mebli Kinnarps w wersji online. Zapraszamy!


Warszawski showroom Kinnarps w nowej aranżacji


Krakowska siedziba fimy PeopleScout a TrueBlue Company


Brain Embassy na Mokotowie – nowa lokalizacja!


Źródło: Kinnarps

15.01.2022


Tagi: biuro, aranżacja, meble


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...