ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Ostatnie wolne powierzchnie do wynajęcia w BIK Park Wrocław

wykres


Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a celem będzie uzyskanie certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Very Good. Inwestycja realizowana przez Biuro Inwestycji Kapitałowych dostarczy 22.500 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Oddanie gotowej hali do użytkowania planowane jest w trzecim kwartale br. W nowej inwestycji są jeszcze wolne powierzchnie magazynowe do wynajmu.


Prace obejmujące rozbudowę BIK Park Wrocław posuwają się szybko do przodu. Wiosenna pogoda pomaga w utrzymaniu prawidłowego harmonogramu robót. Prace ziemne zostały już praktycznie zrealizowane. Generalny wykonawca firma Atlas Ward jest obecnie na etapie wylewania płyt fundamentowych i stawiania słupów konstrukcyjnych.


- W pełni dotrzymujemy harmonogramu budowy. Nowoczesna hala magazynowa o powierzchni najmu liczącej 22.500 m2 będzie gotowa w trzecim kwartale br. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd. W trosce o ochronę środowiska obiekt realizujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem będzie uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good. W budowanej inwestycji posiadamy jeszcze wolne powierzchnie do wynajęcia. Zachęcamy do kontaktu pod numerem +48 660 415 215, w celu uzyskania w tym zakresie wszelkich informacji – mówi Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.


Inwestycja ubiegająca się o uzyskanie certyfikatu BREEAM oceniana jest w dziesięciu głównych kategoriach. Dotyczą one: zarządzania projektem i prowadzenie procesu budowy, komfortu użytkowników, zużycia energii, lokalizacji oraz transportu do i z budynku, gospodarki wodno – ściekowej, materiałów wykorzystanych do budowy, gospodarki odpadami, wykorzystania terenu oraz wpływu na środowisko, ochrony przed emisją zanieczyszczeń, a także innowacyjności. Uzyskanie certyfikacji ekologicznej jest coraz częściej kluczowe dla najemców szukających atrakcyjnych i nowoczesnych powierzchni magazynowych.


Nowy obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można elastycznie dopasować do potrzeb najemców. Zastosowane zostaną technologie zapewniające wysoki standard. Konstrukcja hali przystosowana zostanie pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Zamontowane zostaną oprawy oświetleniowe dostosowane do inteligentnego systemu sterowania DALI, który umożliwia obniżenie zużycia energii i kosztów oświetlenia magazynu. Podobnie jak w pierwszym etapie wdrożone zostaną również innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewniające ochronę środowiska naturalnego, w tym m.in. stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.


Nowoczesne centrum logistyczne położone jest w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie), w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 – węzeł Pietrzykowice. To idealna lokalizacja na magazyn do obsługi aglomeracji wrocławskiej, a dzięki bezpośredniemu dostępowi do autostrady także całej reszty Polski i rynku niemieckiego.


BIK S.A. jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters - platforma logistyczna NREP.


Więcej informacji: www.bik.com.pl/1,Obiekty-magazynowe/t24,BIK-Park-Wroclaw-I


Zobacz także:


JLI Trading wprowadzi się do BIK Park Wrocław


BIK startuje z rozbudową centrum pod Wrocławiem


Grupa BIK utrzymuje pełną komercjalizację obiektów


Grupa BIK inwestuje w ochronę środowiska. BIK Park Wrocław I ze stacją ładowania aut


Grupa BIK oddaje pierwsze gotowe magazyny pod Wrocławiem


BIK Park Wrocław I wkrótce przyjmie pierwszych najemców


Grupa BIK zwielokrotniła najem powierzchni


Źródło: Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

06.04.2022


Tagi: BIK Park Wrocław


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...