ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Sprzedaż Grupy ROBYG w I kwartale 2022 roku

wykres


W pierwszym kwartale 2022 roku Grupa ROBYG podpisała 638 umów rezerwacyjnych oraz ponad 600 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu. Spółka rozpoznała w przychodach ok. 280 lokali.


W marcu 2022 TAG Immobilien AG – wiodący inwestor na rynku nieruchomości oraz jedna z największych firm oferująca mieszkania na wynajem w Niemczech, posiadający w swoim portfelu ponad 85 000 lokali na wynajem – sfinalizował transakcję zakupu 100% akcji spółki ROBYG. Tym samym ROBYG w najbliższym czasie uruchomi w swojej ofercie segment PRS – mieszkań na wynajem – jednocześnie kontynuując prowadzoną z sukcesem ofertę sprzedaży lokali w czterech miastach w Polsce: Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. Przewodniczącym Rady Nadzorczej ROBYG SA jest nadal Oscar Kazanelson.


- W pierwszym kwartale 2022 roku mieliśmy wiele wydarzeń w Europie i w Polsce – istotny wpływ na rynek miała wojna na Ukrainie, napływ uchodźców, a także nowe przepisy podatkowe. Sprzedaż 100% udziałów ROBYG przez Bricks na rzecz TAG Immobilien AG – jednej z wiodących firm na rynku mieszkań na wynajem w Niemczech, która została sfinalizowana 31 marca 2022 roku – skłoniła nas do analizy naszego banku ziemi i przeznaczenia jego części na mieszkania na wynajem (PRS). TAG kupił już dwa lata temu firmę Vantage w Polsce, a w 2022 roku planujemy połączyć działalność obu firm – dzięki czemu skonsolidowana grupa stanie się największym deweloperem mieszkaniowym na polskim rynku i wyznaczy nowy standard dla PRS. Naszym celem jest posiadanie 20.000 mieszkań do wynajęcia do końca 2027 roku i równolegle planujemy dalszą sprzedaż mieszkań na poziomie 2500 mieszkań rocznie. Sprzedaż mieszkań w tym kwartale była trudniejsza – wysoki poziom niepewności wynikający z wprowadzenia nowych przepisów podatkowych, wzrostu stóp procentowych i wyższej inflacji, a także nowych regulacji zdolności kredytowej banków doprowadził do presji wśród klientów w zakresie ich możliwości uzyskania finansowania i ich sytuacji finansowej. Wojna między Rosją a Ukrainą i wywołany przez nią kryzys humanitarny oraz uchodźczy również przyczyniły się do niepewności i strachu ludzi. Dodatkowymi wyzwaniami są szybki wzrost kosztów budowy, niedobór materiałów budowlanych, ogólny wzrost cen, niska dostępność gruntów pod budowę w dużych miastach – co prowadzi do niedoboru mieszkań i wzrostu cen. ROBYG podjął natychmiastowe kroki, aby wesprzeć potrzebujących w związku z wojną na Ukrainie – w ramach akcji wolontariatu osobistego oraz wsparcia finansowego dla organizacji pomocowych. Wspólnie z TAG przeznaczyliśmy na pomoc ponad 500 tys. zł – powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Grupy ROBYG.


W 2021 roku Grupa ROBYG zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 1,3 mld zł, zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 396,7 mln zł – czyli o 88,3% więcej niż w 2020 roku, a EBIT 490,6 mln zł – wzrost o 82,3% rok do roku. W 2021 roku Grupa ROBYG podpisała ponad 4300 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu – co oznacza wzrost o 57% w porównaniu do 2020 roku. Spółka zawarła 4276 umów rezerwacyjnych netto i rozpoznała w przychodach ok. 2940 lokali.


ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG, na którą składa się ekologia, społeczne zaangażowanie i ład korporacyjny. Pod koniec 2021 roku spółka opublikowała Strategię ESG oraz Raport Wpływu, a w drugim kwartale 2022 opublikuje Raport ESG.


Źródło: Grupa ROBYG

11.04.2022


Tagi: deweloper,, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...