ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Nowe Centrum Magazynowe Hillwood powstaje przy węźle Łowicz Południe

wykres


Hillwood, wiodący deweloper powierzchni komercyjnych, rozpoczął budowę nowego parku logistycznego Hillwood Łowicz Południe. W dwóch budynkach powstanie łącznie ponad 108 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. Inwestycja zostanie ukończona w pierwszym kwartale przyszłego roku, a pierwszym najemcą została sieć sklepów Dealz.


Dealz to międzynarodowa sieć sklepów, będąca częścią Pepco Group. Pierwszy sklep Dealz w Polsce powstał w lutym 2018 roku. Aktualnie sieć prowadzi swoją działalność w ponad 130 lokalach handlowych, oferując ponad 3 tys. produktów znanych marek artykułów spożywczych, drogeryjnych, do dekoracji i wyposażenia domu, zabawek, narzędzi oraz produktów dla zwierząt.


W Hillwood Łowicz Południe Dealz wynajął 47 700 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej. Magazyn zostanie przeznaczony na centrum dystrybucyjne dla sieci sklepów Dealz w Polsce.


Hillwood Łowicz Południe to obiekt zlokalizowany w Łyszkowicach, ok. kilometra od wjazdu na autostradę A2 (węzeł Łowicz). Dzięki takiej lokalizacji park magazynowy jest doskonale skomunikowany tak z Warszawą, jak i Berlinem. Szybkie połączenia inwestycji z południowymi i północnymi rynkami kraju gwarantuje natomiast położona zaledwie 24 km od centrum magazynowego Autostrada A1. Obiekt składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni 108 627 mkw. (w hali A: 39 112 mkw. i w hali B: 69 515 mkw.), o ponadstandardowej wysokości 12 m. oraz wzmocnionej nośności posadzki do 8 t/mkw. Jednym z elementów inwestycji była przebudowa ok. kilometra drogi dojazdowej, której koszt wyniósł 1,2 mln euro. Dzięki inwestycji mieszkańcy gminy zyskali poszerzoną drogę z nową nawierzchnią, chodnikami oraz oświetleniem.


- Firma Dealz wynajęła prawie połowę powierzchni dostępnej w projekcie Hillwood Łowicz. Cieszy nas, że właśnie ta lokalizacja została wybrana przez na nowe centrum dystrybucyjne firmy. Powierzchnia zostanie dostosowana do potrzeb klienta i spełni oczekiwania dotyczące każdego, z tak szerokiego asortymentu składowanych tam produktów - mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska. Polska Centralna to trzeci największy rynek magazynowy w kraju, o strategicznym położeniu oraz dostępności autostrad i dróg ekspresowych, stąd też duże zainteresowanie firm tą lokalizacją – dodaje.


Źródło: Hillwood Polska

05.05.2022


Tagi: centrum magazynowe, Hillwood Łowicz Południe, najemca


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...