ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Fundusz Newport Logistics Fund sfinansuje budowę parku logistycznego w Łodzi

wykres


Newport Logistics Fund, fundusz inwestujący w nieruchomości magazynowe, sfinansuje centrum logistyczne o szacunkowej wartości rynkowej 37 mln euro. Pierwszym najemcą parku jest DPD – jedna z największych firm kurierskich w Europie. Park o planowanej powierzchni ponad 32 000 m kw. powstanie w Centralnej Polsce (okolice Łodzi) – jednym z głównych ośrodków logistycznych Europy. Jest też pierwszą inwestycją Funduszu w Polsce.


Park będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 32 000 m kw. Powstanie na dziesięcio-hektarowej działce w miejscowości Lućmierz koło Zgierza. Najemcę ma już pierwszy z obiektów – firmę DPD. Dedykowany jej budynek (typu cross-dock) będzie mieścił jeden z największych i najnowocześniejszych sorterów w kraju. DPD to największy dostawca paczek w Europie. Każdego dnia przez jego sortownie przechodzi 7,5 mln przesyłek. Budowa rozpoczyna się na początku maja.


Newport Logistics Fund (NLF) jest funduszem inwestycyjnym zarejestrowanym w Luksemburgu. Koncentruje się na inwestowaniu w kompleksową realizację wysokiej jakości projektów logistycznych, zlokalizowanych w strategicznych obszarach z dobrym dostępem do infrastruktury. Finansowanie łódzkiego magazynu jest dla NFL pierwszym projektem inwestycyjnym w Polsce.


- Powierzchnie magazynowo-przemysłowe na fali pandemii i zwrotowi ku e-commerce stały się niezwykle atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym. Zyskuje na tym zwłaszcza Polska, strategiczne położona w sercu Europy, bo z polskich magazynów często obsługiwani są także zachodnioeuropejscy konsumenci. Bliżej docelowych miejsc zbytu i konsumpcji chcą być także firmy, które wyciągają wnioski z pandemii, a teraz i wojny w Ukrainie, oraz relokują część fabryk i magazynów do nas – mówi Szymon Ostrowski, Dyrektor Zarządzający Funduszu. – Obok ekonomicznej opłacalności naszych inwestycji i odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem, kierujemy się także kwestiami ekologicznymi i społecznymi. Wszystkie nasze projekty inwestycyjne muszą przejść certyfikację środowiskową w jednym z wybranych systemów: BREEAM, LEED lub DGNB, by dostarczane na rynek obiekty, spełniały wysokie kryteria jakości oraz były przyjazne środowisku i ich użytkownikom - dodaje. Obiekt w Lućmierzu będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”.


Rosnące zainteresowanie inwestorów centrami logistycznymi potwierdzają dane. Według JLL transakcje magazynowe stanowiły w 2020 r. ponad połowę rynku inwestycyjnego sektora nieruchomości komercyjnych. Był to wynik o 81% wyższy w porównaniu do 2019 roku oraz o 48% od rekordowego 2018 roku. W 2021 r. magazyny nadal były jednym z najbardziej pożądanych produktów inwestycyjnych wśród inwestorów na rynku nieruchomości. Łączna wartość transakcji na tym rynku sięgnęła 2,8 mld zł i była o 8 proc. wyższa niż rok wcześniej.


Park pod Łodzią, finansowany przez Newport Logistics Fund, powstanie w jednym z głównych ośrodków logistycznych w Europie. W zasięgu godziny jazdy samochodem mieszka tu 4 mln ludzi i aż 180 mln klientów w obrębie 6 godzin. Doskonałe połączenia transportowe uzupełnia pobliski Intermodalny Terminal Kontenerowy, łączący Chiny z Europą Zachodnią.


Źródło: Newport Logistics Fund

10.05.2022


Tagi: park logistyczny, Zgierz, finansowanie


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...