ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

EPP sprzedaje 70 proc. udziałów w spółce Towarowa 22

foto

Griffin Capital Partners pełnił rolę zarządzającego transakcją i doradzał EPP przy sprzedaży 70 proc. udziałów w Towarowej 22 funduszowi AFI Europe. Historycznie jest to jedna z największych transakcji sprzedaży gruntów w Polsce pod względem wartości. Całkowita wartość działki przekroczyła 180 mln euro. Transakcja sfinalizowana 8 czerwca była jednym z kluczowych elementów realizacji nowej strategii EPP, skoncentrowanej m.in. na oddłużeniu spółki.


Towarowa 22 to działka inwestycyjna o powierzchni 6,5 ha, położona w sercu Woli, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Warszawy. W przeszłości na tym terenie znajdowała się drukarnia Dom Słowa Polskiego, a ostatnio centrum handlowe Jupiter. Obszar ten już wkrótce będzie placem budowy projektu mixed-use z dominującymi funkcjami mieszkaniową oraz biurową, którego centralnym punktem będzie park miejski otaczający modernistyczny pawilon stanowiący serce projektu.


AFI Europe i Echo Investment będą wspólnie uczestniczyć w realizacji części biurowej i PRS kompleksu (posiadając odpowiednio 70 proc. i 30 proc. udziałów). Echo Investment zostało jedynym właścicielem części mieszkaniowej, w której oferowanych będzie ok. 1000 wysokiej klasy mieszkań. Echo Investment będzie deweloperem całego projektu. Cała inwestycja będzie oferować ponad 200 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego ok. 50 proc. zostanie przeznaczone na funkcję biurową i 50 proc. na mieszkalną (PRS i mieszkania na sprzedaż). Będzie to przełomowy, miastotwórczy projekt, którego celem jest powtórzenie międzynarodowego sukcesu flagowej inwestycji typu mixed-use zrealizowanej przez Echo Investment - Browarów Warszawskich.


- Mieliśmy przyjemność pełnić rolę zarządzającego transakcją i doradcy EPP przy sprzedaży Towarowa 22, co stanowi istotny krok w realizacji nowej, długoterminowej strategii firmy. Życzymy nowym partnerom joint-venture wielu sukcesów przy tym przełomowym projekcie w samym sercu Warszawy. Jesteśmy pewni, że Towarowa 22, z unikalną koncepcją urbanistyczną dla całego kompleksu, przyczyni się do pozytywnych zmian zachodzących na warszawskiej Woli i będzie kolejną wyjątkową realizacją w tej części miasta - powiedział Maciej Dyjas, Partner Zarządzający w Griffin Capital Partners.


- Znacząca rola Griffina jako doradcy EPP oraz katalizatora całego kompleksowego przedsięwzięcia joint venture pomiędzy AFI Europe i Echo Investment jest satysfakcjonująca nie tylko ze względu na doprowadzenie transakcji do końca. Także dlatego, że Towarowa 22 będzie jednym z największych, jeśli nie największym, miejskim projektem deweloperskim wśród aktualnie realizowanych w europejskich stolicach. Osiągnięcie szczęśliwego zakończenia całego procesu było możliwe dzięki unikalnym kompetencjom naszego silnego zespołu ekspertów, którzy posiadają bezcenną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu, prowadzeniu i zamykaniu największych i najbardziej złożonych transakcji joint ventures na rynku - powiedział Nebil Senman, Partner Zarządzający Griffin Capital Partners.


Źródło: Griffin Capital Partners

09.06.2022


Tagi: grunty, inwestycyjne, Towarowa 22, udziały, transakcja, AFI Europe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...