ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Rohlig Suus Logistics rozbudowuje sieć dystrybucji krajowej i otwiera oddział w Zielonej Górze

wykres


Dynamiczny wzrost sektora e-commerce w Polsce przyspiesza rozwój logistyki magazynowej w mniejszych regionach. Dostrzegając potencjał województwa lubuskiego, Rohlig Suus Logistics, jeden z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej, uruchomił nowy magazyn w Zielonej Górze przy ul. Nowy Kisielin – Nowa 3. Inwestycja ta ma na celu przede wszystkim zwiększenie potencjału operacyjnego krajowej sieci dystrybucji.


Nowy obiekt polskiego operatora logistycznego, Rohlig Suus Logistics, to magazyn o klasie A i powierzchni blisko 3000 m kw., zlokalizowany w strefie ekonomicznej, zajmującej ponad 160 ha, w Nowym Kisielinie w Zielonej Górze. Magazyn logistyczny wyposażony jest w terminal przeładunkowy i ma na celu zwiększenie możliwości operacyjnych krajowej sieci dystrybucji firmy.


Pandemia COVID-19 diametralnie odmieniła przyzwyczajenia zakupowe Polaków. Z dnia na dzień zaczęliśmy kupować większość produktów online. Zgodnie z prognozami przeprowadzonymi przez PwC, w 2026 r. wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce będzie na poziomie 162 mld zł, co oznacza średnioroczny wzrost o 12 proc. Największą zwyżkę sprzedaży online przewiduje się w kategorii produktów spożywczych oraz zdrowie i uroda. Potencjał sektora e-commerce dostrzega również polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, który intensywnie rozwija możliwości operacyjne krajowej sieci dystrybucji, uruchamiając kolejne oddziały w perspektywicznych lokalizacjach. Jedną z nich jest województwo lubuskie, w którym w latach 2001-2019 wartość wzrostu PKB na jednego mieszkańca wyniosła średniorocznie 3-4 proc., co uplasowało ten region w drugiej najlepszej grupie regionów UE. Rozwojowi województwa sprzyja również bliskość zachodniej granicy kraju, zainteresowanie zagranicznych inwestorów oraz rozbudowana strefa ekonomiczna.


Zielona Góra jest istotnym miastem z punktu widzenia logistyki krajowej i międzynarodowej, m.in. ze względu na jego doskonałe skomunikowanie z systemem europejskich autostrad (drogi A2, A18). W okolicy przebiegają dwa korytarze Transeuropejskiej Sieci Transportowej – TEN-T: Bałtyk-Adriatyk i Morze Północne-Bałtyk.


– Zielona Góra to niewątpliwie miasto z dużym potencjałem, znajdujące się w korzystnej lokalizacji geograficznej. Doskonałe skomunikowanie oraz bliskość dużych hubów przeładunkowych sprawiają, że nowy oddział pełni istotną rolę w organicznym wzroście firmy – dodaje Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.


Magazyn w Zielonej Górze jest kolejną inwestycją firmy w ramach realizacji strategii o obecności jak najbliżej biznesów klientów. W ostatnim czasie polski operator logistyczny uruchomił oddział w Pilźnie w Czechach. Obecnie Rohlig Suus Logistics posiada 31 oddziałów.


Źródło: Rohlig Suus Logistics

13.06.2022


Tagi: magazyn, oddział, Zielona Góra


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...