ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Archicom podsumowuje pierwsze półrocze 2022 roku

wykres


W pierwszej połowie 2022 r. Archicom sprzedał 532 lokale i dokonał 382 przekazań. Wrocławski deweloper wprowadził do sprzedaży również 841 mieszkań na czterech inwestycjach – River Point, Browary Wrocławskie, Olimpia Port oraz Planty Racławickie.


Archicom przez 35 lat swojej działalności, która od zawsze jest skoncentrowana na potrzebach mieszkańców, wielokrotnie potwierdzał, że doskonale sprawdza się w roli wiarygodnego partnera, co ma szczególne znaczenie w niepewnych czasach. Stawiając konsekwentnie na jakość realizowanych inwestycji, a nie wyłącznie ich liczbę, deweloper ugruntował pozycję lidera na rynku wrocławskim, a także zdobył zaufanie nabywców. Słuszność przyjętej strategii potwierdzają wyniki osiągnięte w drugim kwartale bieżącego roku.


- W pierwszej połowie 2022 r. sprzedaliśmy 532 lokale, wprowadzając przy tym do oferty 841. Okresowy spadek sprzedaży nie jest dla nas zaskoczeniem i w żaden sposób nie wpływa na dalszą realizację naszej strategii. Warto wspomnieć, że nie obserwujemy aktualnie braku zainteresowania zakupem naszych mieszkań wśród potencjalnych nabywców. Dostrzegamy jednak zmiany w popycie efektywnym, który jest wyrażany fizyczną możliwością zakupu. Z pewnością należy docenić fakt, że w obliczu aktualnych wyzwań na rynku nieruchomości udało nam się zrealizować założony plan, co potwierdza, że w niepewnych czasach klienci nadal stawiają na sprawdzonego partnera. Transparentność finansowa, wieloletnia obecność na rynku oraz GPW, a także szereg działań gwarantujących wsparcie i kompleksowe doradztwo naszym klientom pozwalają nam budować trwałe, partnerskie relacje z mieszkańcami. W nadchodzącym kwartale niezmiennie będziemy koncentrować się na jakości budowanych przez nas osiedli, utrzymaniu bezpieczeństwa dla organizacji, a także obronie marży wypracowanej w minionym roku – mówi Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu Archicom S.A.


W samym drugim kwartale 2022 r. Archicom sprzedał 198 lokali i przekazał klientom klucze do 100 mieszkań.


- Mimo niepewnych czasów, wsz kie nasze budowy przebiegają bez zakłóceń. Jesteśmy w stanie kupować materiały i kontraktować usługi budowlane w dobrych cenach. Kończymy projekty w zakładanych harmonogramach i kwartalna liczba przekazań mieszkań jest zgodna z naszymi planami – mówi Waldemar Olbryk.


Zdecydowanie największym zainteresowaniem nabywców – w pierwszym półroczu 2022 – cieszyły się nieruchomości usytuowane na wieloetapowym, kompletnym osiedlu Olimpia Port, gdzie Archicom sprzedał 134 mieszkania. Lokalizacja w pobliżu rzeki, blisko 6 ha terenów zielonych, a także rozbudowana infrastruktura usługowa i gastronomiczna z pewnością wpłynęły na niezmiennie dużą popularność tej inwestycji. Klienci równie często decydowali się na zakup mieszkania w zaprojektowanym w myśl idei mixed-use, zrewitalizowanym kompleksie urbanistycznym Browary Wrocławskie (119 lokali) oraz inspirowanym naturą i sprzyjającym life-balance osiedlu Planty Racławickie (85 lokali).


Na osiągnięty w drugim kwartale wynik sprzedażowy miał z pewnością wpływ również oferowany wszystkim nabywcom mieszkań atrakcyjny koncept promocyjny. Odpowiadając na zapotrzebowanie ze strony klientów, które miało związek ze zwiększonym znaczeniem poczucia bezpieczeństwa, stabilnością finansową i wyzwaniami towarzyszącymi rosnącym kosztom utrzymania, Archicom wsparł nabywców poprzez akcję „Rok bez czynszu”. Wrocławski deweloper finansował w jej ramach nawet 17 miesięcy opłat czynszowych, co przekładało się na średnioroczne oszczędności rzędu nawet 11 tys. złotych.


Źródło: Archicom

04.07.2022


Tagi: deweloper,, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...