ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Falcon kupił Pasaż Golubsko-Dobrzyński i planuje rozwój w Polsce

wykres


Falcon Investment Management, nowy fundusz inwestycyjny w sektorze parków handlowych, właśnie powiększył portfel o kolejny obiekt – Pasaż Golubsko-Dobrzyński. Zakup tego projektu to wstęp do budowy silnej sieci parków.


Falcon Investment Management ma ambitne plany rozwoju, które sukcesywnie realizuje w oparciu o różne formy współpracy z partnerami biznesowymi: transakcje typu forward purchase, joint venture, zakup gotowych projektów, a także własny development. W portfolio firmy Falcon znajdują się obecnie: Stary Dworzec w Bolesławcu, zakupiony jako gotowy i działający obiekt z atrakcyjnym miksem najemców oraz nowo otwarty Pasaż Golubsko-Dobrzyński, który inwestor kupił od firmy TUF RE. – Wchodzimy na rynek z jasno sprecyzowanymi celami. Chcemy stworzyć sieć parków handlowych, w skład której wejdą tzw. Power Centers – obiekty dominujące w danym rejonie. Kupujemy i budujemy dla siebie w długim horyzoncie czasowym, co oznacza, że przykładamy dużą wagę do jakości naszego portfela – mówi Piotr Piechocki, założyciel i prezes zarządu, Falcon Investment Management.


Obecnie fundusz ma zabezpieczonych 12 projektów w różnych fazach realizacji, ale to nie jest jego ostatnie słowo. – Interesują nas projekty o powierzchni od ok. 4 tys. GLA i grunty w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców lub sypialniach największych aglomeracji. Celem na najbliższe miesiące jest zabezpieczenie kolejnych nieruchomości – podkreśla Tomasz Pawilonis, Dyrektor ds. Rozwoju, Falcon Investment Management. Inwestor pracuje obecnie również nad obiektem realizowanym samodzielnie w formule deweloperskiej. Do partnerów biznesowych funduszu należą m.in. TUF RE, BOIG czy Acteeum Central Europe. – Liczymy, że to grono będzie się sukcesywnie powiększać. Jesteśmy otwarci na współpracę z solidnymi uczestnikami rynku: właścicielami terenów inwestycyjnych, sprzedającymi czy wykonawcami – dodaje Tomasz Pawilonis.


Równie precyzyjnie Falcon określa swoją strategię leasingową. W parkach należących do firmy znajdzie się miejsce dla wiodących na rynku marek, atrakcyjnych z punktu widzenia klientów. – Najemcy znajdą w nas solidnego i godnego zaufania partnera, z którym będą mogli długofalowo rozwijać swój biznes. W naszych relacjach z rynkiem stawiamy na transparentność i partnerskie podejście, stąd nasze postulaty dotyczące raportowania obrotów sklepów w parkach handlowych i pełnej indeksacji od początku trwania umowy. Te wymogi są odpowiedzią na dzisiejsze uwarunkowania gospodarcze i rynkowe – podkreśla Daria Górniak, Senior Leasing & Expansion Manager, Falcon Investment Management.


Źródło: Falcon Investment Management

10.07.2022


Tagi: Pasaż Golubsko-Dobrzyński, transakcja


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...