ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Trei otworzył trzydziesty Vendo Park w Polsce

wykres


Trei Real Estate Poland, międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych otworzył w Otwocku swój trzydziesty już Vendo Park w Polsce. Nieruchomość o powierzchni ponad 9 000 mkw. jest jednocześnie jednym z największych parków handlowych należących do dewelopera. Park handlowy w Otwocku to drugi projekt zrealizowany w ramach podpisanej pod koniec 2021 r. umowy joint venture pomiędzy Trei a inwestorem Patron Capital. Wartość inwestycji wyniosła 12,1 mln euro.


Budowa parku handlowego w Otwocku rozpoczęła się we wrześniu 2021 r. Vendo Park powstał na działce o powierzchni 3,7 ha zlokalizowanej przy ul. Ryszarda Kuklińskiego 1. Na ponad 9 000 mkw. znajduje się piętnaście sklepów. W gronie najemców są takie marki jak: Hebe, Media Expert, KiK, Martes Sport, Rossmann oraz debiutujące w mieście: Netto, Maxi Zoo, Dealz, Sinsay, Action, TEDi, Smyk, Deichmann oraz kaes. Bogata i zróżnicowana oferta została starannie dobrana tak, by zapewnić odwiedzającym dostęp do niezbędnych produktów oraz poszerzyć lokalne możliwości zakupowe. Odwiedzający mają do dyspozycji 320 miejsc parkingowych, a dodatkowo w sąsiedztwie parku handlowego znajduje się sklep budowlany Castorama.


Wraz z otwockim projektem deweloper zadbał również o okoliczną infrastrukturę i przeprowadził remont układu drogowego przy Vendo Parku oraz zbudował rondo u zbiegu ulic Kuklińskiego i Generalskiej, gdzie znajduje się także przystanek komunikacji miejskiej. Trei współfinansuje także remont oczyszczalni ścieków w Karczewie w związku z planowanym zrzutem wód deszczowych.


Współpraca Trei z Patron Capital

W ramach podpisanej pod koniec 2021 r. umowy joint venture Patron Capital, paneuropejski inwestor instytucjonalny skupiający się na inwestycjach zabezpieczonych nieruchomościami, oraz Trei Real Estate, międzynarodowy deweloper i właściciel nieruchomości mieszkaniowych oraz handlowych, zrealizują i będą zarządzać około 20 parkami handlowymi w Polsce pod marką Vendo Park. Partnerzy planują zainwestować we wspólne przedsięwzięcie około 140 mln euro w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. W wyniku współpracy w IV kwartale 2021 r. został otwarty obiekt w Chorzowie, a ten w Otwocku jest drugim z kolei. W przygotowaniu są jeszcze Vendo Parki w trzech lokalizacjach w: Łapach, Skarżysku Kamiennej i Siedlcach.


Źródło: Trei Real Estate Poland

27.07.2022


Tagi: Vendo Park, Otwock


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...