ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Cinno Poland dopełnia listę najemców BIK Park Wrocław

wykres


Park logistyczny BIK Park Wrocław został w 100% wynajęty. Spółka Cinno Poland, specjalizująca się w serwisie sprzętu elektronicznego, wynajęła ponad 5,2 tys. m2 powierzchni kontraktując ostatnią wolną przestrzeń w nowo budowanej hali pod Wrocławiem. Inwestycja realizowana przez Biuro Inwestycji Kapitałowych dostarczy łącznie 22,5 tys. m2, a oddanie jej do użytkowania planowane jest w trzecim kwartale br.


Firma Cinno Poland zawarła z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą wynajmu 5.260 m2 powierzchni w nowej hali powstającej w ramach BIK Park Wrocław. Na cele produkcyjno-magazynowe przeznaczy 4.800 m2, a pozostałe 460 m2 stanowić będą nowoczesne pomieszczenia biurowe.


W efekcie zawartej transakcji wszystkie oferowane powierzchnie w ramach powstającego nowego obiektu BIK Park Wrocław zostały w 100% wynajęte. Z nowej hali korzystać będzie łącznie trzech najemców. Poza firmą Cinno Poland będzie to także firma logistyczna Unico Logistics oraz JLI Trading Limited, działająca w sektorze e-commerce. Zakończenie budowy i przekazanie do użytkowania nowej hali planowane jest w bieżącym kwartale br. Funkcje generalnego wykonawcy pełni firma Atlas Ward Polska.


- Bardzo cieszymy się z zawarcia kolejnej umowy najmu i dopełnienia listy najemców w naszej nowo realizowanej inwestycji. Budowę nowej hali zaczęliśmy w pierwszym kwartale br. na zasadach spekulacyjnych, widząc bardzo duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie dostępne od zaraz. Olbrzymim atutem projektu jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd. Nowy budynek będzie spełniał wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska i zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM – mówi Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.


Nowa hala magazynowa dostarczy łącznie 22,5 tys. m2. W ramach zrealizowanego w 2020 r. pierwszego etapu budowy powstał obiekt liczący 25 tys. m2, który obecnie jest również w całości wynajęty. Docelowo BIK Park Wrocław będzie oferował 47,5 tys. m2. Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.


Nowoczesne centrum logistyczne znajduje się w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie), w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 – węzeł Pietrzykowice. To idealna lokalizacja na magazyn do obsługi aglomeracji wrocławskiej, a dzięki bezpośredniemu dostępowi do autostrady także całej reszty Polski i rynku niemieckiego.


BIK S.A. jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters - platforma logistyczna NREP. - Jest to kolejny kamień milowy inwestycji NREP w BIK S.A. Cieszę się, że Logicenters może wykazać się doświadczeniem w wynajmowaniu nowych inwestycji przed ich ukończeniem, również na naszych nowych rynkach poza Skandynawią - mówi Soren Rodian Olsen, dyrektor zarządzający Logicenters w Polsce.


Źródło: Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

02.08.2022


Tagi: BIK Park Wrocław, najemca


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...