ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Wyniki finansowe Unidevelopment - I połowa 2022 r.

wykres


Po rekordowych wynikach w I kw. br., w II kw. 2022 r. spółka zamknęła I pół. 230,8% wzrostem rdr, co dało 190,1 mln zł przychodów. W omawianym okresie Grupa Unidevelopment realizowała kolejne projekty w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i Radomiu. Całkowita liczba wydanych lokali mieszkalnych wyniosła 336 tj. 37,7% wzrostu rdr.


Marża brutto na sprzedaży w omawianym okresie wyniosła 33,5% wobec 15,5% w analogicznym okresie 2021 r. EBITDA grupy wyniosła 50,1 mln zł wobec 4,8 mln zł w 2021 r. Skonsolidowany EBIT rdr wzrósł ponad dziesięciokrotnie i osiągnął poziom 48,6 mln zł. Marża EBIT wyniosła 25,5%, tj. wzrost o 18,1 pkt. proc. rdr. Zysk netto Grupy wzrósł do 40,0 mln zł, tj. 371,1% wzrostu rdr. Koszty Grupy w omawianym okresie pozostały pod kontrolą, co także wpłynęło na wzrost rentowności.


Dzięki współpracy w Grupie UNIBEP, w omawianym okresie wszystkie projekty były realizowane zgodnie z harmonogramem, przy utrzymaniu zakładanej rentowności, pomimo istotnego wzrostu cen materiałów budowlanych. W celu utrzymania efektu synergii w grupie, spółka zakłada dalsze utrzymanie ścisłej kontroli kosztowej oraz gotówkowej firmy i realizowanych projektów. Na koniec I pół. br. grupa dysponowała gotówką w wysokości 85,5 mln zł, tj. 6,5% spadku rdr.


Spółka obserwuje zainteresowanie ofertą swoich mieszkań, pomimo barier finansowych związanych z inflacją i rosnącym kosztem kredytu dla klienta. Sprzedaż deweloperska w I pół. br. wyniosła 208 mieszkań, tj. spadek 63,3% rdr. Jest to pochodna, między innymi, harmonogramu realizowanych inwestycji i dostępnej oferty.


W omawianym okresie spółka planowo rozpoczęła sprzedaż kolejnych inwestycji, w tym w Warszawie – Pauza Ochota, Sadyba Spot; w Gdańsku – Kusocińskiego; w Radomiu – Idea Venus i Idea Ogrody oraz III etapu Fama Jeżyce w Poznaniu, co przekłada się na portfel 829 mieszkań. W ocenie Zarządu obecna oferta sprzedażowa jest dostosowywana do bieżącej sytuacji w branży i potencjalnego dalszego osłabienia koniunktury na rynku.


W banku ziemi Unidevelopment ma obecnie około 5200 mieszkań i lokali usługowych. W I pół. br. spółka powiększyła bazę gruntów o dwie atrakcyjne lokalizacje na wymagającym rynku warszawskim, tj. inwestycje na Pradze Południe i Białołęce. W ocenie Zarządu bieżący portfel gruntów gwarantuje zrównoważony rozwój spółki w kolejnych latach i stwarza przestrzeń do realizacji kolejnych projektów. Zarząd nie wyklucza stabilizacji cen na rynku w kolejnych okresach. Wraz z urealnieniem wartości transakcyjnych gruntów spółka bierze pod uwagę możliwość dalszych działań mających na celu zabezpieczanie nowych lokalizacji pod inwestycje. Bieżąca sytuacja gotówkowa i dostęp do finansowania umożliwiają takie działania.


Źródło: Unidevelopment

01.09.2022


Tagi: deweloper,, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAW - BIURA ELASTYCZNE

foto

Biura all inclusive CitySpace, które możesz wynająć od ręki...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE - AGENCJA DORADCZA

giełda

Corees Polska o agencja specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. W spektrum...

GDAŃSK - APARTAMENTY

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...