ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Belgijski deweloper Equilis i Acteeum Group sprzedali Galerię Andrychów

wykres


190 milionów złotych (40 mln euro) - tyle wyniosła wartość sprzedaży nowoczesnego parku handlowego w Andrychowie z dużym potencjałem rozbudowy. Nabywcą wspólnego projektu belgijskiego dewelopera Equilis oraz firmy specjalizującej się w rozwoju centrów handlowych Acteeum Group została izraelska firma BIG Shopping Centres. Equilis i Acteeum przeznaczą zysk ze sprzedaży galerii na ekspansję w Polsce.


Galeria Andrychów to największy park handlowy typu «Power Center» otwarty w Polsce w 2021 roku, z potencjałem do rozbudowy. Galeria ma powierzchnię najmu 24 000 mkw, w ofercie ponad 30 sklepów, w tym supermarket Lidl, market budowlany DIY Leroy Merlin, salon RTV i AGD, drogerie, salony odzieżowe czy obuwnicze. Galeria Andrychów to druga inwestycja Equilis w Polsce. Poza obiektem w Małopolsce belgijski deweloper zrealizował w Polsce Galerię Chełm.


- Nasz wspólny z Acteeum model biznesowy w segmencie nieruchomości handlowych zakłada budowę, komercjalizację, a następnie sprzedaż obiektów komercyjnych. Dlatego cieszymy się, że Galeria Andrychów znalazła się w dobrych rękach. Doskonała lokalizacja parku handlowego i jego rosnąca popularność wśród mieszkańców Andychowa, okolic Krakowa i Bielska-Białej sprawiają, że jesteśmy spokojni o rozwój tego miejsca. Nasze inwestycje, w tym również Galeria Chełm, powstają w atrakcyjnych lokalizacjach, dopasowanych do lokalnych potrzeb. W Galerii Chełm pobiliśmy rekord odwiedzających. Od stycznia do września odwiedziło nas 1,6 mln osób, czyli tyle, ile w całym 2021 roku – powiedziała Anna Dużyńska, prezes zarządu Equilis Polska.


To nie ostatnia inwestycja Equilisa. Belgijska firma zamierza wykorzystać pozyskane ze sprzedaży środki na dalszy rozwój w Polsce.


- Wypracowany zysk przeznaczymy na akwizycje nieruchomości komercyjnych bądź zakup działek pod parki handlowe, które zbudujemy, skomercjalizujemy i sprzedamy. Retail park to format, który sprawdza się na przedmieściach aglomeracji i w mniejszych miejscowościach. Ale nie poprzestajemy tylko na segmencie handlowym. Już w kolejnym roku rozpoczniemy realizację projektów mieszkaniowych w Warszawie. Coraz lepiej czujemy się na polskim rynku i mimo pewnych ograniczeń, jak niedostatek ziemi pod inwestycje, jesteśmy spokojni o dalszy rozwój - dodała Anna Dużyńska, prezes zarządu Equilis Polska.


- Galeria Andrychów była największym parkiem handlowym otwartym w Polsce w 2021 roku, zdobywając, jeszcze przed otwarciem, prestiżową nagrodę «Future Project» podczas gali EuropaProperty CEE Retail & Marketplace Award w 2021 roku. To pierwszy tej wielkości i formatu obiekt typu «Power Center» w Andrychowie, obejmujący zasięgiem oddziaływania blisko 200 000 mieszkańców miasta oraz okolic. Warto podkrelić że Galeria Andrychów jest wynajęta w 100 proc. i wciąż mamy operatorów zainteresowanych dołączeniem do grona naszych najemców. Sprzedaż parku handlowego daje nam dla mocny impuls do realizacji kolejnych projektów handlowych w Polsce – powiedział Tomasz Szewczyk, prezes zarządu Acteeum Central Europe.


Źródło: Equilis i Acteeum Group

23.10.2022


Tagi: Galeria Andrychów, sprzedaż, BIG Shopping


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...