ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Wyniki finansowe Grupy ATAL po trzech kwartałach 2022 roku

wykres


Grupa ATAL, ogólnopolski deweloper po przekazaniu 2617 lokali mieszkalnych i usługowych od stycznia do września 2022 roku, wygenerowała skonsolidowane przychody na poziomie 1,254 mld zł. Oznacza to wzrost o 22% rok do roku. Od stycznia do września br. Grupa ATAL wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości ponad 252,4 mln zł, czyli przeszło 33% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku. Marża brutto ze sprzedaży w Q1-Q3 2022 roku wyniosła 26%, a marża netto 20%.


Od stycznia do października 2022 roku Grupa zawarła łącznie blisko 1845 umów deweloperskich i przedwstępnych. W tym okresie zawarła również niemal 1862 umów rezerwacyjnych. Tegoroczny potencjał sprzedaży (umowy deweloperskie i przedwstępne) Grupa obecnie szacuje na ok. 2 000 lokali. Potencjał przekazań natomiast na ok. 3 500 lokali.


- W ostatnich miesiącach sprzedaż ustabilizowała się na poziomie 130–140 lokali miesięcznie, związane jest to przede wszystkim z niską dostępnością kredytów hipotecznych. Podstawy rynku deweloperskiego się jednak nie zmieniły. Nie mamy nadpodaży mieszkań na rynku, a potrzeba posiadania własnego lokum nie zniknęła. Ponadto mamy wielu nowych mieszkańców największych miast, którzy przybyli z Ukrainy. Zakładamy, że w ciągu dwóch lat zbudujemy pewien zapas mieszkań, który będziemy w stanie sprzedać po tym jak poprawią się warunki rynkowe. Spodziewamy się, że najtrudniejszy będzie przyszły rok, ale widzimy szansę, że na początku 2024 r. sytuacja będzie już korzystniejsza.


Jesteśmy dużą i zdywersyfikowaną firmą, budujemy w siedmiu aglomeracjach w Polsce, mamy dobrą sytuację finansową wypracowaną w latach poprzednich i jesteśmy w stanie sfinansować budowy. Będziemy gotowi na poprawę sytuacji na rynku nieruchomości i kredytów mieszkaniowych. Wypracowane przez nas przewagi konkurencyjne, bardzo dobra sytuacja gotówkowa i brak zadłużenia powodują, że możemy rozwijać się w tym trudnym czasie, myśląc już o okresie, gdy koniunktura będzie bardziej sprzyjająca – mówi Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL SA.


Źródło: Grupa ATAL

17.11.2022


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...