ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Pasaż Grodziski wynajęty już w 80 proc. Rusza budowa

wykres


Park handlowy przy ulicy Fabrycznej w Grodzisku Wielkopolskim, za którego budowę i komercjalizację odpowiedzialna jest firma Refield, uzyskał pozwolenie na budowę. Jego głównym najemcą będzie sieć ALDI. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2023 roku.


Deweloper planował budowę parku handlowego w mieście od dwóch lat, w trakcie których trwały ustalenia dotyczące konkretnej lokalizacji tej inwestycji. Pasaż Grodziski stanie na działce przy ulicy Fabrycznej, tuż przy drodze krajowej nr 32, w sąsiedztwie istniejącej restauracji McDonald’s. Początkowe wątpliwości związane z budową parku handlowego wynikały z odmiennych interpretacji zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego właściciela działki i władz miasta. Ostatecznie Wojewoda Wielkopolski ocenił pozytywnie zgodność planowanej inwestycji z zapisami miejscowego planu zagospodarowania w tej konkretnej lokalizacji i inwestor uzyskał ostateczne i prawomocne pozwolenie na budowę. Wojewoda uznał, że właściciel wykorzystał już znaczny obszar nieruchomości pod swój zakład produkcyjny i jej kolejną część można przeznaczyć na wybudowanie budynku usługowego.


– Jesteśmy wdzięczni lokalnym władzom za dialog i współpracę, której celem było wypracowanie jak najlepszego rozwiązania. Cieszymy się, że możemy dołożyć naszą cegiełkę do rozwoju miasta – podkreśla Mateusz Świętochowski, dyrektor operacyjny, Refield. Pierwsze prace przy budowie ruszą na początku nowego roku, a ich zakończenie przewidziano na listopad 2023 roku.


– Choć różniliśmy się w kwestii interpretacji zapisów miejscowego planu zagospodarowania uchwalonego dla tej konkretnej nieruchomości, to jednak od początku staliśmy na stanowisku, że nowi inwestorzy są w mieście mile widziani. Liczymy zatem, że Pasaż Grodziski zaoferuje nie tylko nowe możliwości zakupowe, ale przede wszystkim zachęci innych inwestorów do zaangażowania kapitałowego na terenie naszego miasta – podkreśla Piotr Hojan, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.


Pasaż Grodziski udostępni powierzchnię najmu 10 najemcom. Inwestycja jest już wynajęta w 80 proc. Mieszkańcy Grodziska Wlkp. i okolic zyskają dostęp do oferty zupełnie nowych marek w mieście, o których Refield poinformuje w najbliższym czasie. Operatorem spożywczym została sieć Aldi, która otworzy swój pierwszy i jedyny sklep w powiecie grodziskim.


– Pasaż Grodziski spotkał się z bardzo pozytywną odpowiedzią najemców. Większość z nich to właśnie w tym projekcie otworzy pierwsze sklepy w mieście. Dla nas to potwierdzenie potencjału handlowego Grodziska oraz bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, prezes zarządu Refield. Firma przygotuje także infrastrukturę – odpowiednio zagospodarowany parking, w tym stację ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycja będzie także posiadać certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.


Źródło: Refield,

22.12.2022


Tagi: park handlowy, Pasaż Grodziski


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...