ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Develia sprzedała 1634 lokali w 2022 r.

wykres


W 2022 r. Develia, na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych, sprzedała 1634 lokali. W minionym roku deweloper przekazał 2016 mieszkań wobec 1903 rok wcześniej, czyli o 6% więcej. W samym IV kwartale spółka sprzedała 409 lokali i przekazała 1390.


Na koniec roku Develia miała zawarte 95 umów rezerwacyjnych, które po podjęciu przez klientów decyzji mogą przekształcić się w umowy deweloperskie w najbliższym okresie. Na koniec 2021 r. deweloper miał podpisane 173 takie umowy.


- W minionym roku, pomimo wielu wyzwań rynkowych, znaleźliśmy nabywców na 1634 lokali. Tym samym wypełniliśmy cel zakładający sprzedaży minimum 1600 mieszkań. Co warto podkreślić, w IV kwartale, który historycznie jest słabszy pod względem sprzedaży, znaleźliśmy nabywców na 409 lokali, czyli o 56% więcej niż w III kw. 2022 r. i tylko 12 lokali mniej niż przed rokiem. Zgodne z zapowiedziami, ostatnie miesiące były też bardzo pracowite, jeśli chodzi o przekazania. Te w IV kw. wyniosły 1390 lokali, a w sumie 2016 w całym roku. Tym samym wypełniony został cel przekazań na 2022 r. - mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii. – Pomimo utrzymujących się wymagającej sytuacji rynkowej i wysokich stóp procentowych na 2023 r. patrzymy optymistycznie. Zdywersyfikowana oferta i stabilna pozycja finansowa sprawiają, że chcemy zwiększać udziały w rynku – dodaje Andrzej Oślizło.


W IV kwartale 2022 r. Develia sprzedała 409 lokali w porównaniu do 421 w analogicznym okresie 2021 r. Najwięcej mieszkań znalazło swoich nabywców w inwestycjach w Aleje Praskie i Lizbońska w Warszawie oraz Centralna Park w Krakowie. Przekazania wyniosły 1390 lokali wobec 624 przed rokiem, czyli o 123% więcej.


Największą roczną sprzedaż Develia odnotowała w projektach: Aleje Praskie w Warszawie, Centralna Park w Krakowie oraz Ceglana Park w Katowicach.


Źródło: Develia

09.01.2023


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...