ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Panattoni buduje obiekt BTS dla The Vita Group w Żarach

wykres


Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych, finalizuje kolejną szytą na miarę realizację w województwie lubuskim. The Vita Group – największy w Europie dostawca i producent pianki poliuretanowej – już w drugim kwartale 2023 r. skorzysta z 8 000 m kw. w formule BTS (built-to-suit), w ramach Panattoni Park Żary.


BTS Panattoni z portfolio ponad 100 realizacji w Europie Środkowej jest najbardziej doświadczonym działem tego typu w regionie. W ostatnich latach zagłębiem inwestycji „tailor-made” staje się Polska Zachodnia i województwo lubuskie, które dzięki bliskości granicy z Niemcami pełni rolę hubu dla międzynarodowej działalności wielu przedsiębiorstw.


Z doskonałej lokalizacji skorzysta już w drugim kwartale 2023 r. The Vita Group, która przeniesie działalność z jednego z dotychczasowych obiektów do Panattoni Park Żary. Park zlokalizowany jest w pobliżu trasy E36, zapewniającej bezpośrednie połączenie z Berlinem. Inwestycja zostanie dostosowana m.in. do procesów obróbki pianek dla branży meblarskiej, a deweloper zadba o ponadstandardowe zabezpieczenia przeciwpożarowe.


- Ogromny potencjał regionu lubuskiego i całej zachodniej Polski ciężko byłoby wykorzystać, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie władz lokalnych. Wójt Gminy Żary oraz inni urzędnicy doskonale rozumieją, jak atrakcyjne jest to miejsce dla biznesu, dlatego tworzą środowisko maksymalnie sprzyjające jego rozwojowi. Współpraca z takimi partnerami to ogromna przyjemność i pozostaje życzyć każdej gminie w Polsce takiego podejścia – dodaje Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.


Panattoni Park Żary zajmie docelowo 15 000 m kw., z czego 8 000 m kw. jest realizowane w formule BTS dla The Vita Group. Inwestycja powstaje zaledwie 30 minut drogi od granicy z Niemcami, w pobliżu europejskiej drogi E36, łączącej województwo lubuskie z Berlinem. Ponadto, tylko 2 godziny drogi będą dzielić park od granicy z Czechami. Inwestycja powstanie na terenie Strefy Inwestycyjnej Gminy Żary, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta.


Rok 2023 będzie dla Panattoni i województwa lubuskiego czasem ukończonych kluczowych realizacji. Oprócz oddanej powierzchni dla firmy The Vita Group, deweloper sfinalizuje budowę blisko 90 000 m kw. w Sulechowie dla BestSecret - wiodącego, europejskiego klubu zakupowego online z luksusową modą w niższych cenach. Panattoni sfinalizuje również centrum dystrybucyjne dla TJX Europe – właściciela marki TK Maxx i wiodącego sprzedawcy ubrań i artykułów gospodarstwa domowego w modelu off-price – o powierzchni ponad 60 000 m kw. Pod koniec 2023 r. Panattoni planuje także ukończyć obiekt o powierzchni 150 000 m kw., który stanie się jednym z największych hubów grupy Hermes w Europie. Centrum logistyczne w Iłowej będzie odpowiedzialne za operacje kompletacji zamówień dla firm e-commerce Grupy OTTO oraz usługi o wartości dodanej (VAS).


Źródło: Panattoni

19.01.2023


Tagi: Panattoni Park Żary, najemca, BTS


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...