ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Panattoni powiększa dolnośląski projekt Wrocław Campus i dokupuje 35 ha gruntu

wykres


Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zakupił 35 ha gruntu i już w II kwartale br. ruszy z realizacją nowych budynków o łącznej powierzchni 160 000 m kw. w ramach Wrocław Campus.


Na nowo zakupionych gruntach Panattoni rozpocznie już w II kw. br. realizację dwóch budynków o łącznej powierzchni ok. 160 000 m kw. W pobliżu parku znajdują się m.in. obiekty spółki Amazon, a w tym samym regionie położony jest kompleks koreańskiego LG, obejmujący największą w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych dla aut elektrycznych. To oznacza ogromny potencjał biznesowy m.in. dla branży e-commerce i automotive, szczególnie w połączeniu z doskonałą lokalizacją. Bliskie sąsiedztwo znanych na całym świecie producentów oraz drogi S8 i węzła autostradowego Wrocław Południe (A4) pozwala na sprawny transport w kierunku Czech, Niemiec oraz praktycznie wszystkich miast Polski.


Powierzchnia dostarczona przez Panattoni na Dolnym Śląsku liczy łącznie ok. 2,5 mln m kw., a w realizacji dewelopera są powierzchnie magazynowe o łącznej powierzchni ponad 200 tys m kw. Sam Wrocław Campus po rozbudowie będzie dysponował 350 tys m kw. w ramach 6 budynków na obszarze 75 hektarów. Z nowoczesnych i proekologicznych powierzchni magazynowych w ramach kompleksu korzystają już giganci branży e-commerce oraz automotive: ID Logistics/Amazon, koreański operator logistyczny Unico oraz producent kabli samochodowych Leoni.


- Na stolicę Dolnego Śląska stawiają globalne marki, które zyskują możliwość szybkiego dotarcia do licznych rynków europejskich, przy niższych kosztach operacyjnych w Polsce, względem zachodniej Europy. Region Wrocławia w III kw. 2022 r. zajmował z wynikiem około pół miliona m kw. trzecie miejsce w kraju pod względem popytu na powierzchnię przemysłową. Zapotrzebowanie cały czas jest ogromne, dlatego realizujemy kolejne gigantyczne inwestycje, w strategicznych lokalizacjach” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni i dodaje: - „Głównym motorem napędowym Wrocław Campus będzie e-commerce, który skorzysta na międzynarodowym potencjale inwestycji. Sektor e-handlu w Europie na koniec 2021 roku był wart ok. 730 mld dolarów, a według prognoz ma osiągnąć 1,2 bln dolarów w 2025. Polska ze względu na strategiczne położenie stała się hubem dla największych rynków Starego Kontynentu, a Dolny Śląsk to jeden z najważniejszych ośrodków.


Źródło: Panattoni

20.01.2023


Tagi: park logistyczny, Wrocław Campus


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...