ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Nowe biuro Mondi Polska w Poznaniu

wykres


Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie długotrwałych relacji, co doceniają setki klientów i kandydatów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jubileusz 10-lecia działalności spółki stał się impulsem do podjęcia odważnych decyzji - kompleksowego rebrandingu oraz zmiany biura. Mondi Polska poszukiwało przestrzeni, która nadąży za tempem rozwoju firmy, zapewniając komfortowe warunki zarówno do pracy indywidualnej, jak i współpracy między działami. Projekt aranżacji nowego biura został powierzony Agacie Nowakowskiej z OOSTU. STUDIO, a kompleksowe wyposażenie dostarczyła firma Kinnarps.


Funkcjonalne rozwiązania


Wnętrza nowego biura Mondi Polska odzwierciedlają nowoczesny i innowacyjny charakter firmy, ale z podkreśleniem domowej atmosfery. Firmie zależało na stworzeniu wyjątkowej przestrzeni, która zachęci pracowników do korzystania z biura, ułatwi bliską współpracę i komunikację między działami, a także zapewni warunki do pracy w skupieniu. Zgodnie z tą koncepcją obok strefy open space przewidziano liczne sale przeznaczone do pracy indywidualnej, jak i w mniejszych zespołach. Ponieważ w pracy spędzamy sporą część dnia, celem projektu było stworzenie przestrzeni biura, w której chętnie się przebywa i każdy czuje się w niej dobrze.


wykres


Głównym założeniem było stworzenie wspólnej przestrzeni, która zapewni lepszą komunikację pomiędzy pracownikami, z uwzględnieniem stref zapewniających komfortową pracę w open space. Przestrzeń do pracy została wzbogacona o kilka miejsc sprzyjających spotkaniom nieformalnym, czy odpoczynkowi. Projekt aranżacji powierzchni biurowej z uwzględnieniem potrzeb klienta, stylu pracy oraz planów rozwojowych obejmował kompleksowy dobór mebli do biura wraz z dodatkowymi elementami wyposażenia wnętrza - oświetleniem, zasłonami i zielenią – mówi architekt Agata Nowakowska z OOSTU STUDIO.


Dzięki gruntownej analizie potrzeb firmy i możliwości wybranej powierzchni oraz ścisłej współpracy zespołu projektowego, powstała koncepcja biura w pełni odpowiadająca na założenia projektu, z dobrze przemyślanym układem funkcjonalnym, który uwzględnia zróżnicowane potrzeby poszczególnych działów, akustykę i zmiany nasłonecznienia w różnych częściach biura w ciągu dnia.


Różne typy miejsc spotkań


W centralnym punkcie biura znalazła się przestronna, przeszklona kuchnia, która stanowi miejsce spotkań i integracji pracowników. Jej lokalizacja nie jest przypadkowa i wpisuje się w koncepcję domowego charakteru aranżacji wnętrza.


W biurze zastosowano kilka rodzajów miejsc spotkań. Wśród nich znalazły się zarówno tradycyjne - ze stołem i fotelami konferencyjnymi, jak aranżacje o bardziej nieformalnym charakterze - z siedziskami wypoczynkowymi i stolikiem do kawy, a także miejsca z meblami na kółkach, pozwalające na rearanżację w zależności od liczby uczestników i rodzaju spotkania.


wykres


Przytulne wnętrze o domowym charakterze


W przestrzeni biura zastosowano wiele wykończeń drewnianych, które nadały jej domowego charakteru. Przytulną atmosferę wnętrz podkreślają również naturalne rośliny, starannie dobrane tapicerki i dodatki w kojących barwach ziemi, które tworzą spójną kolorystyczną całość.


Akustyka jest ważnym elementem przestrzeni pracy. Codzienne aktywności pracowników firmy Mondi Polska oparte są na częstych rozmowach telefonicznych. Dzięki zastosowaniu rozwiązań akustycznych, takich jak ścianki Vibe, powstała przestrzeń, która każdemu pracownikowi zapewnia komfort pracy.


W trosce o naturę


Na uwagę zasługują także zrównoważone rozwiązania zastosowane w biurze firmy Mondi Polska. Należą do nich przede wszystkim przemyślane rozwiązania aranżacyjne np. usytuowanie strefy open space, by w jak największym stopniu wykorzystać naturalne światło dzienne oraz wybór ergonomicznych mebli Kinnarps, które pozytywnie wpływają na środowisko pracy i dobrostan pracowników. Również obecność naturalnej zieleni, w postaci ściany roślin z systemem nawadniania oraz kwietników w każdej strefie biura, poprawia jakość powietrza wewnętrznego. Pozytywnie na użytkowników przestrzeni oddziałuje także harmonijna kolorystyka w barwach ziemi. Zadbano także o filtry do wody pitnej, by ograniczyć zużycie plastiku.


Podsumowanie


Przestrzenie nowego biura firmy Mondi Polska odzwierciedlają dążenie firmy do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Powstało ponadczasowe wnętrze o nowoczesnym, ale przyjaznym, domowym wyrazie, z otwartą, elastyczną przestrzenią zapewniającą także miejsca do spotkań oraz efektywnej pracy w skupieniu.


Jedną z wartości, którymi Mondi Polska kieruje się w codziennej pracy jest partnerstwo. Dzięki współpracy z Kinnarps powstało biuro na miarę naszych potrzeb. Nieszablonowość, otwartość na feedback, elastyczność, zaangażowanie, poszukiwanie alternatyw, wsparcie i praca do skutku pozwoliły z sukcesem zakończyć ten projekt. Powstało ciepłe środowisko pracy, które łączy domowy charakter aranżacji wnętrz z pełną funkcjonalnością biura dla nowoczesnej, dynamicznej firmy – podsumowuje Rafał Mroziewski, Prezes Zarządu Mondi Polska.


Więcej informacji na stronie kinnarps.pl/realizacje


Zobacz także:


Nowe biuro firmy Shoper w Krakowie


Brain Embassy otwiera nową przestrzeń coworkingową w dawnej siedzibie Teatru Kwadrat w Warszawie


Nowoczesne środowisko pracy w biurze Yareal Polska w warszawskim kompleksie LIXA


Nowe biuro wizytówką marki Hochland


Nowe biuro operatora płatności Tpay


Źródło: Kinnarps

22.01.2023


Tagi: biura, aranżacje


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...