ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Ostatni budynek w centrum logistycznym GLP przy poznańskim lotnisku już gotowy

wykres


GLP, międzynarodowa firma specjalizująca się w nieruchomościach logistycznych, infrastrukturze cyfrowej, energii odnawialnej oraz technologiach z nimi związanych, zakończyła realizację trzeciego budynku w Poznań Airport Logistics Centre. To ostatni etap inwestycji, w której znajduje się łącznie ponad 81 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.


Najnowszy budynek w parku logistycznym GLP położonym 5 minut od poznańskiego lotniska Ławica liczy ponad 28 600 mkw. Obiekt powstał zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM.


Budynek oferuje możliwość składowania do wysokości 12 metrów, wzmocnioną posadzkę o nośności 7,5 tony na metr kwadratowy, a także lepsze doświetlenie naturalnym światłem strefy przydokowej, dzięki ponadstandardowej ilości świetlików. Dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Wśród innych proekologicznych rozwiązań w parku znajdują się stacje ładowania aut elektrycznych, a także wiata parkingowa dla rowerów. W projekcie zadbano też o tereny zielone, a kierowcy mogą skorzystać z dedykowanych toalet.


Użytkownikiem budynku jest już jeden z wiodących producentów sprzętu medycznego. Na zainteresowanych najemców czeka jeszcze 17 tys. mkw. wolnej powierzchni.


- Poznań Airport Logistics Centre to pierwszorzędna lokalizacja w pobliżu terminala pasażerskiego i cargo na lotnisku Ławica, 20 minut od centrum miasta i 10 minut od autostrady A2. Po ukończeniu całości inwestycji, skupiamy się na wynajęciu pozostałej wolnej powierzchni. Nasi klienci skorzystają z najwyższej jakości budynku, wyposażonego w szereg ponadstandardowych rozwiązań technicznych – mówi Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP.


Źródło: GLP

20.03.2023


Tagi: Poznań Airport Logistics Centre


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...