ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Michał Kloch

foto

Z początkiem marca Michał Kloch, ekspert z 15-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, objął stanowisko Cost Management Lead, Poland w Dziale Usług Zarządzania Projektami (Project & Development Services) w międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield.


Jako lider zespołu Cost Management w Cushman & Wakefield Michał Kloch prowadzi własny zespół kosztorysantów i jest odpowiedzialny za nadzór nad kosztami procesów budowlanych na każdym etapie inwestycji oraz przygotowanie raportów i analiz kosztowych. Michał doradza również klientom w zakresie kontraktowania oraz zasiada w zespole zarządzającym działem Project & Development Services.


- Temat optymalizacji kosztów to jeden z kluczowych punktów w strategii każdego dewelopera oraz najemcy na rynku nieruchomości w Polsce. Rosnące ceny materiałów budowlanych, coraz droższa eksploatacja budynków i utrudniony dostęp do finansowania projektów nieruchomościowych nakłada na project managerów tego typu inwestycji dużą odpowiedzialność w zakresie efektywnego zarządzania budżetem. Tym bardziej cieszymy, że ponownie dołącza do nas Michał Kloch. Jego dotychczasowe doświadczenie i know-how będą stanowiły mocne wsparcie praktyki Project & Development Services w świadczeniu najwyższej jakości usług dla naszych klientów – komentuje Andrew Frizell, Head of Project & Development Services Poland.


Michał Kloch posiada szerokie, 15-letnie doświadczenie w zakresie budownictwa komercyjnego w każdym segmencie rynku nieruchomości, zarówno od strony zarządzania kosztami, jak również w bezpośrednim nadzorze i zarządzeniu procesami budowlanymi. Wcześniej był związany między innymi z Arcadis i Ghelamco, a w latach 2017-2019 z Cushman & Wakefield. Na przestrzeni swojej kariery zawodowej współpracował zarówno z najemcami, jak i inwestorami na rynku nieruchomości, m.in. z Amazon, Honeywell, Heimstaden, London Stock Exchange, CA Immo, Deutsche Bank, Huawei, Deka, czy Union Investment.


Project & Development Services Cushman & Wakefiled to multidyscyplinarny zespół ekspertów – managerów projektu, kierowników budowy i inżynierów, którzy współpracują z firmami deweloperskimi, funduszami inwestycyjnymi i najemcami wspierając cały cykl życia projektu nieruchomościowego. Tylko w 2022 roku wartość projektów zrealizowanych przez dział PDS firmy wyniosła 150 mln EUR w ramach inwestycji o łącznej powierzchni 500 000 mkw.


Źródło: Cushman & Wakefiled

20.03.2023


Tagi: Michał Kloch, Cost Management Lead, Poland, Dział Usług Zarządzania Projektami


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...