ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Grupa ATAL – kontraktacja w I kw. 2023

wykres


Grupa ATAL ¬– ogólnopolski deweloper – w pierwszym kwartale 2023 roku zakontraktowała 406 mieszkań. Od początku marca br. Grupa odnotowała zauważalny wzrost zainteresowania ofertą, który przełożył się na kontraktację.


Tegoroczne plany sprzedaży zakładają kontraktację na poziomie podobnym do wyniku z 2022 roku, gdy Grupa ATAL zawarła 2091 umów deweloperskich i przedwstępnych.


- Zgodnie z naszymi przewidywaniami w marcu br. obserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie naszą ofertą ze strony potencjalnych nabywców. Klienci najczęściej pytali o lokale z inwestycji, których zakończenie prac budowlanych ma nastąpić do 12 miesięcy. Spodziewamy się, że od wiosny, ze względu m.in. na łagodniejszą politykę banków w kontekście hipotek, nasz autorski program „Czas na mieszkanie” oraz zapowiedzi nowego rządowego programu wsparcia, kontraktacja powinna być wyższa niż dotychczas – mówi Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL SA.


Klienci przystępujący do programu „Czas na mieszkanie” podpisują umowę deweloperską bez żadnego ryzyka, która zobowiązuje ich do wpłaty jedynie 20 proc. wartości mieszkania i jednocześnie gwarantuje niezmienność ceny. Co ważne, do końca września 2023 roku odstąpienie od umowy z powodu braku uzyskania finansowania, nie będzie wiązało się z utratą jakiejkolwiek części wpłaconej na początku zaliczki.


Grupa ATAL w 2022 roku, przekazaniu 3380 lokali mieszkalnych i usługowych, wygenerowała skonsolidowane przychody na poziomie 1,658 mld zł. W zeszłym roku Grupa ATAL wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości ponad 368 mln zł, co jest najwyższym wynikiem w historii Grupy. Marża netto w 2022 roku wyniosła ok. 22,2%.


Źródło: Grupa ATAL

07.04.2023


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...