ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Unidevelopment sprzedał 107 mieszkań w I kw. 2023 r.

wykres


Unidevelopment SA z grupy Unibep sprzedała 107 mieszkań w I kwartale 2023 r. na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych. W podsumowanym okresie spółka rozpoznała w wyniku 144 mieszkania wydane klientom. W kolejnych kwartałach planuje wzmacniać swoją pozycję na rynkach w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i w Radomiu.


– W I kwartale tego roku zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania mieszkaniami w porównaniu do ostatniego kwartału 2022 roku. Szczególnie wyraźne ożywienie w naszych biurach sprzedaży odnotowaliśmy w marcu. W kolejnych kwartałach planujemy rozpocząć budowę nowych inwestycji i dalszych etapów obecnie realizowanych projektów, by wykorzystać widoczny potencjał rynku - komentuje Zbigniew Gościcki, prezes Zarządu Unidevelopment SA.


W I kwartale 2023 r. grupa Unidevelopment prowadziła sprzedaż w sześciu projektach, co przełożyło się na portfel 352 mieszkań dostępnych w ofercie na koniec tego okresu.


Najwięcej nabywców znalazły lokale w poznańskiej inwestycji Fama Jeżyce (55 mieszkań), gdzie obecnie grupa realizuje 3. etap projektu. Powstaje w nim łącznie 369 mieszkań, z czego ponad połowa dostępna jest jeszcze w ofercie. Rozpoczęcie w kolejnych kwartałach budowy inwestycji w Warszawie, Gdańsku i w Radomiu pozwoli dostosować liczbę projektów do bieżącej sytuacji w branży deweloperskiej.


- Nasze plany odpowiadają rynkowym potrzebom. Siłą oferty Unidevelopment pozostaje jakość, dobre lokalizacje projektów oraz dopasowanie inwestycji do preferencji klientów. Atutem jest również współpraca w obrębię generalnego wykonawstwa z UNIBEP SA. Potencjał i stabilność naszej spółki doceniane są przez inwestorów. Potwierdzeniem tego jest m.in. sukces emisji obligacji przeprowadzonej w kwietniu tego roku - mówi Zbigniew Gościcki, prezes Zarządu Unidevelopment SA.


Unidevelopment uruchomił program emisji obligacji o łącznej wartości 35 mln zł. Na początku kwietnia pozyskał z publicznej emisji trzyletnich obligacji serii A 23,5 mln zł. Spółka planuje emisję kolejnej serii obligacji w II. kwartale tego roku.


Źródło: Unidevelopment SA

11.04.2023


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...