ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Maersk najemcą nowego budynku w Prologis Park Wrocław III

wykres


Maersk Polska jest częścią duńskiego koncernu A.P. Møller-Mærsk A/S, wiodącego gracza w branży transportowej i logistycznej na świecie. Należy do największych morskich operatorów kontenerowych. Operuje w 130 krajach na świecie i zatrudnia ponad 110 tysięcy osób.


Grupa Maersk jest globalnym klientem Prologis i zajmuje obecnie łącznie ponad 617 000 metrów kwadratowych, w 35 budynkach magazynowych na trzech kontynentach – w Azji, Ameryce Północnej i w Europie.


W Polsce Maersk rozwija swoją działalności od 1991 roku. W związku z dynamicznym rozwojem firmy w okolicach Wrocławia firma zdecydowała się uruchomić swoją główną siedzibę w tym regionie na terenie Prologis Park Wrocław III. Spółka wynajęła 6 207 m2 powierzchni w oddanym właśnie do użytku budynku DC4, z czego 414 m2 będą stanowiły biura. To pierwszy w Europie kontrakt zawarty pomiędzy tymi firmami. Będzie to także centrum dystrybucyjne produktów dla znanej duńskiej sieci sklepów z artykułami papierniczymi, dekoracyjnymi do domu, prezentami, zabawkami i gadżetami z branży ecom.


Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowa o całkowitej powierzchni 49 000 metrów kwadratowych. Jest to jednocześnie największy obiekt spekulacyjny w historii Prologis w Polsce! Został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw, ekologii, wysokim standardzie, a także o pracownikach. Ten strategicznie położony park logistyczny, w pobliżu stolicy Dolnego Śląska, sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia – czyli autostrada A8. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, zostanie poddany akredytacji BREEAM.


Budynek ma wysokość magazynu w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Czujniki ruchu zostały zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek został wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Budynek jest wyposażony w panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Nad prawidłowym przebiegiem współpracy i bezawaryjnym funkcjonowaniem parku czuwa dedykowany zespół zarządców nieruchomości Prologis.


Źródło: Prologis

18.05.2023


Tagi: Prologis Park Wrocław III, najemca


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...