ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Victoria Dom osiąga nowe rekordowe poziomy sprzedaży

wykres


Deweloper Victoria Dom w trzecim kwartale br. sprzedał 736 mieszkań. To rekordowy wynik o 65% lepszy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Narastająco przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku zakontraktowano 1619 lokali (+67% w ujęciu r./r.).


Deweloper Victoria Dom w ramach działalności prowadzonej na rynku polskim, podpisał w trzecim kwartale br. 736 umów deweloperskich i płatnych umów rezerwacyjnych. Oznacza to wzrost o 65% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy sprzedano 445 lokali. Narastająco przez pierwsze trzy kwartały tego roku zakontraktowanych zostało 1619 mieszkań, co jest wynikiem o 67% lepszym niż w pierwszych dziewięciu miesiącach zeszłego roku, kiedy zawarto 970 umów z nabywcami.


- Pod względem sprzedażowym miniony trzeci kwartał br. był dla nas najlepszym okresem w historii. Narastająco po dziewięciu miesiącach osiągnęliśmy już lepsze wyniki niż w dotychczas rekordowym całym 2021 roku. Zainteresowanie oferowanymi przez nas dobrze zaprojektowanymi mieszkaniami budowanymi w ramach funkcjonalnych osiedli w atrakcyjnych lokalizacjach, jest z pewnością wspierane przez rządowy program Bezpieczny Kredyt 2%. Spodziewamy się jednak, że ten duży popyt nieco spowolni w perspektywie kolejnych dwóch, trzech kwartałów, ze względu na limity z jakimi będziemy mieli do czynienia od przyszłego roku. Z racji wydłużonej procedury wydawania decyzji dotyczącej przyznania kredytu, już teraz ostrożnie podchodzimy do podpisywania umów z klientami, zwracając uwagę na to czy będą oni mieli zapewnione finansowanie - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.


Wiceprezes dodał jednocześnie, że ponownego skoku popytu spodziewa się połowie przeszłego roku. - Oczekujemy, że poziom stóp procentowych będzie nadal się obniżał. Pozwoli to na zwiększenie dostępności kredytów hipotecznych dla klientów kupujących mieszkania na własne potrzeby oraz na cele inwestycyjne, których nie obejmuje program rządowy. Dlatego zamierzamy na bieżąco wprowadzać do sprzedaży kolejne etapy popularnych osiedli oraz nowe inwestycje, dopasowując ich skalę do aktualnych warunków rynnowych - podkreślił Waldemar Wasiluk.


Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej oraz przygotowuje się do wejść z ofertą mieszkaniową również do Trójmiasta. Dodatkowo Victoria Dom rozwija działalność w Niemczech prowadząc ekspansję w Berlinie oraz Lipsku.


Źródło: Victoria Dom

05.10.2023


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...