ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

SEGRO kupiło grunt i wybuduje nowy park produkcyjno-magazynowy w Warszawie

wykres


Firma SEGRO, inwestor oraz zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, kupiła działkę przemysłową pod budowę nowego parku w granicach Warszawy. Teren o wielkości 16 ha pozwoli docelowo na budowę magazynów o powierzchni aż 70 tys. mkw.


Działka o ogromnym potencjale inwestycyjnym znajduje się w doskonałej lokalizacji na warszawskich Bielanach – z dogodnym połączeniem komunikacyjnym z centrum miasta oraz w bliskiej odległości od linii metra. Położenie jest kluczowe dla potencjalnych klientów, którzy mogą rozwijać swoje przedsięwzięcia na tym obszarze. To także bardzo dogodna lokalizacja dla przyszłych pracowników, a inwestycja daje perspektywę na stworzenie miejsc pracy w części miasta, która jest obecnie głównie dzielnicą mieszkaniową.


Zakupiony przez SEGRO grunt jest kolejną inwestycją w sąsiedztwie terenów przemysłowych i realizuje cele polityki firmy zawarte w programie Odpowiedzialne SEGRO, którego jednym z filarów jest wspieranie niskoemisyjnego rozwoju. Inwestycja na terenie poprzemysłowym pozwala na zmniejszanie ingerencji w środowisko naturalne przez ponowne zagospodarowanie wcześniej wykorzystywanego obszaru. Ponadto, SEGRO w swoich inwestycjach korzysta z certyfikowanych materiałów budowlanych i usług lokalnych dostawców, a docelowo budynki zostaną certyfikowane BREEAM na poziomie minimum Excellent. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu ograniczać emisję CO2. Z kolei wykorzystywanie technologii BIM na etapie planowania budynków pozwala poprawić efektywność operacyjną magazynów. Jest to coraz ważniejszy obszar dla klienów, ponieważ pozwala im zmniejszyć własne emisje, i co za tym idzie koszty użytkowania.


SEGRO planuje zrealizować na zakupionym terenie ok. 70 tys. mkw. nowoczesnych, miejskich powierzchni produkcyjno-magazynowych. Inwestycja pozwala stworzyć także nowoczesne powierzchnie przeznaczone na działalność centrów danych. Grupa SEGRO posiada doświadczenie w tym zakresie – w najstarszym parku w Slough w Wielkiej Brytanii funkcjonuje 29 budynków o łącznej powierzchni 210 tys. m kw. przeznaczonych pod data center. Kolejne dwa obiekty liczące 36 tys. mkw. są w budowie.


- Nasz najnowszy zakup to kolejny krok w kierunku rozwoju SEGRO na magazynowej mapie Warszawy. Teren o imponującej powierzchni daje możliwość realizacji projektów o różnym charakterze. Na tym obszarze mogą powstać magazyny miejskie, jak również nowoczesne centra danych. Planowany potencjał obiektów to 70 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Dzięki doskonałemu położeniu i bliskości centrum Warszawy, stworzymy miejsce sprzyjające innowacyjnym rozwiązaniom logistycznym oraz komfortowemu środowisku pracy – mówi Bartosz Michalski, Director, Technical Development, Central Europe, SEGRO.


Źródło: SEGRO

15.11.2023


Tagi: grunt, transakcja, Warszawa, park produkcyjno-magazynowy


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...