ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Panattoni uzyskało finansowanie od BNP Paribas i rusza z budową w Natolinie

wykres


Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczyna kolejną inwestycję w pobliżu Warszawy. Firma ruszyła z budową Panattoni Park Grodzisk V w Natolinie, a realizacja zostanie sfinansowana kredytem w wysokości 17 mln euro. Projekt w pierwszym etapie osiągnie 25 000 m kw., a jednym z najemców będzie globalna firma produkcyjna.


- Ciągły rozwój i dywersyfikowanie oferty w okolicach stolicy Polski ma dla nas znaczenie strategiczne. Aglomeracja warszawska jest jednym z kluczowych węzłów logistycznych, a popyt wciąż jest na jednym z najwyższych poziomów w kraju. Rozpoczynając budowę kolejnego parku w sąsiedztwie autostrady A2, a jednocześnie w odległości zaledwie 35 kilometrów do centrum stolicy, odpowiadamy na potrzeby potencjalnych najemców z branż logistycznej i produkcyjnej, dla których działalności doskonale skomunikowana lokalizacja w centrum kraju ma znaczenie krytyczne – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.


Na realizację inwestycji o powierzchni 25 000 m kw. deweloper uzyskał kredyt w wysokości 17 mln euro od banku BNP Paribas. – Obiekty przemysłowe o bardzo wysokim standardzie, położone w regionie Warszawy – jednego z najprężniej rozwijających się ośrodków biznesowych w całej Europie – przyciągają najemców o zróżnicowanym profilu. Ten potencjał dostrzegają także banki, udzielając finansowania na realizację kolejnych platform biznesowych w regionie. Rynek warszawski już dysponuje największym wolumenem powierzchni przemysłowych w kraju, a niesłabnące możliwości i rozwój regionu przełożą się na jego dalsze wzrosty. Obecnie obiekty magazynowe są najchętniej finansowanym przez banki segmentem w branży nieruchomości komercyjnych. Trendy pokazują, że na długo pozostaną numerem jeden preferowanym przez instytucje finansowe. Dodatkowe atuty projektu w Grodzisku to świetna lokalizacja i doświadczony deweloper – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.


Panattoni Park Grodzisk V ma już pierwszego najemcę – międzynarodowego producenta. – W dobie reindustrializacji Europy, udział klientów produkcyjnych będzie rósł, co już potwierdzają raporty branżowe, według których ta grupa była odpowiedzialna za blisko 1/3 wynajętej powierzchni przemysłowej w Polsce w I poł. 2023 roku. Tworząc projekty w sposób elastyczny, tworzymy dla nich przestrzeń do rozwoju i prowadzenia nawet wysoko zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnych – podsumowuje Michał Samborski.


Panattoni Park Grodzisk V zlokalizowany będzie w miejscowości Natolin, 2,5 km od autostrady A2, 16 km od drogi ekspresowej S8. Nowy park Panattoni zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. W trosce o wellbeing pracowników deweloper wykona strefy relaksu, a pomieszczenia biurowe zapewnią dobry dostęp do światła dziennego dzięki przeszklonym ścianom. Na terenie wokół obiektu przewidziane są łąki kwietne, trawnik krajobrazowy i liczne nasadzenia drzew. Ponadto na potrzeby pierwszego z najemców inwestycja wyposażona zostanie w szereg zrównoważonych rozwiązań, między innymi izolacyjność termiczna dachu przewyższy obowiązujące normy, a ciepło pochodzące z procesów technologicznych będzie odzyskiwane przez układ wentylacji. W celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej na terenie hali produkcyjnej Panattoni zastosuje sensory obecności i system dostosowania poziomu oświetlenia uwzględniający ilość światła naturalnego.


Źródło: SEGRO

15.11.2023


Tagi: Panattoni Park Grodzisk V, finansowanie, BNP Paribas


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...