ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Wyniki Grupy ATAL za trzy kwartały 2023 roku

wykres


Grupa ATAL – ogólnopolski deweloper – po przekazaniu 1606 lokali mieszkalnych i usługowych od stycznia do września 2023 roku, wygenerowała skonsolidowane przychody na poziomie 861 mln zł. Skonsolidowany zysk netto w okresie I-III kwartały 2023 roku wyniósł 196 mln zł. Marża netto za okres od stycznia do września br. wyniosła ok. 22,8%.


Ostatni kwartał 2023 roku powinien być bardzo mocny pod względem sprzedaży. Już teraz mamy zakontraktowanych ponad dwa tysiące lokali mieszkalnych i usługowych. Liczba podpisanych umów w październiku jest porównywalna z najlepszymi miesiącami w historii firmy. Liczymy, że po listopadzie oraz grudniu jeszcze poprawimy aktualny wynik sprzedażowy.


- Dokonujemy kolejnych zakupów gruntów, mimo że i tak jesteśmy w pełni zabezpieczeni pod względem banku ziemi. Co więcej, mamy dostęp do korzystnego finansowania inwestycji deweloperskich. W związku z tym spodziewamy się, że ATAL w najbliższych okresach sprawozdawczych powinien umacniać swoją sytuację rynkową i odnotowywać bardzo dobre rezultaty operacyjne – mówi Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL SA.


Grupa ATAL po trzech kwartałach 2023 roku zakontraktowała 1901 mieszkań i lokali usługowych. W trzecim kwartale br. było to 760 mieszkań. Od wiosny bieżącego roku Grupa notuje zauważalny wzrost zainteresowania ofertą, który przekłada się na liczbę podpisywanych umów deweloperskich i przedwstępnych. Ponadto od stycznia do września br. ATAL przekazał klientom 1606 lokali.


W 2023 roku Grupa wprowadza do sprzedaży kolejne projekty deweloperskie. Ponadto ATAL posiada już odpowiednie zasoby gruntów pozwalające na uruchomienie lub rozpoczęcie przygotowań do przedsięwzięć deweloperskich w kolejnych latach. Według wstępnych założeń ATAL S.A., na dotychczas posiadanych gruntach, będzie mogła zrealizować i przekazać w latach 2023-2028 ok. 79 przedsięwzięć na prawie 1,2 mln mkw. PUM. Tylko w zeszłym roku Grupa ATAL nabyła nowe grunty pod inwestycje za kwotę 373 mln zł, na łączny PUM 402 tys. mkw.


W dniu 3 lipca 2023 roku ATAL wypłacił dywidendę z zysku za 2022 rok w wysokości 5 zł na akcję, czyli łącznie 193,57 mln zł. Oznacza to, że od początku obecności ATAL S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Spółka wypłaciła akcjonariuszom blisko 1 mld zł.


W lipcu 2023 roku ATAL S.A. wyemitował 4,5 mln akcji serii F po cenie emisyjnej 56 zł, o łącznej wartości 252 mln zł. Wpływy z emisji pozwolą na zakup nowych gruntów w lokalizacjach o szczególnym potencjale oraz realizację nowych projektów deweloperskich, których zakończenie planowane jest od początku 2025 roku. Ponadto środki przeznaczone zostaną na bieżącą działalność operacyjną oraz efektywniejszą kosztowo realizację dotychczasowych inwestycji mieszkaniowych.


W 2023 roku ATAL trzykrotnie emitował obligacje – w dniu 27 października 2023 roku wyemitował 2-letnie obligacje serii BB o wartości 260 mln zł. Obligacje są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej wynoszącej WIBOR 6M powiększonej o stałą marżę w wysokości 150 bps. Ponadto w dniu 11 maja 2023 roku ATAL wyemitował 150 mln zł obligacji – rocznych serii AZ (70 mln zł) i dwuletnich serii BA (80 mln zł). Marża na rocznym papierze wynosi 165 bps ponad WIBOR6M, a na dwuletniej obligacji 200 bps ponad WIBOR 6M.


Źródło: Grupa ATAL

16.11.2023


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...