ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Nowy najemca Panattoni Park Białystok II w Choroszczy

wykres


WestRock, globalny dostawca specjalistycznych opakowań z zadrukiem zdecydował się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego i linii produkcyjnej w Polsce. Najemca zajmie ponad 7 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy. AXI IMMO reprezentowało WestRock w transakcji.


WestRock to światowy lider w dziedzinie opakowań. Firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań opakowaniowych dla różnych branż, w tym spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej i wielu innych. WestRock obsługuje swych klientów w Ameryce Północnej, Europie i Azji.


Mariusz Michałowski, Regional Purchasing Manager F&B EU, WestRock, mówi: - Od dawna poszukiwaliśmy rozwiązania, które pomogłoby scentralizować naszą działalność operacyjną i zoptymalizować koszty. Decyzja o konsolidacji w istotny sposób wpłynie na efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni do składowania i produkcji”. Najemca zajmie ok. 6655 mkw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni blisko 600 mkw. części biurowo-socjalnej.


Paweł Bułajewski, Starszy Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: - Klient korzystał dotychczas z kilku mniejszych hal magazynowych, które były rozlokowane w pobliżu Białegostoku. Jednym z naszych zadań była zatem konsolidacja tych powierzchni tak, aby firma Westrock była w stanie lepiej kontrolować i zarządzać swoją działalnością, a także skrócił się czas i koszty związane z transportem między różnymi placówkami. Po przeanalizowaniu kilku ofert, Klient zdecydował się na tę przygotowaną przez Panattoni.


Wiktor Kordowski, Senior Leasing Manager, Panattoni, podkreśla: - Planujemy wspierać podlaski biznes poprzez dalsze dostarczenie najnowocześniejszych powierzchni logistyczno-przemysłowych. Dwa parki wynajęte w 100% są najlepszym potwierdzeniem rosnącego zainteresowania w regionie oraz zaufania, jakie zdobyliśmy na lokalnym rynku. Cieszymy się, że WestRock zdecydował się na ofertę Panattoni i dołączył do grona naszych najemców w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy.


Panattoni Park Białystok II to nowoczesne centrum magazynowe, które składa się z dwóch hal o łącznej powierzchni ok. 36 500 mkw. Wśród wielu udogodnień na potrzebny najemców znalazły się m.in. nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0”, szerokie place manewrowe oraz przestronne moduły biurowe. Park magazynowy położony jest przy węźle drogi ekspresowej S8, która stanowi polską część europejskiej trasy E67 łączącej Europę Środkową z Finlandią i ok. 65 km do przejścia granicznego w Bobrownikach. Zlokalizowana w Białymstoku inwestycja spełnia kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good".


Źródło: AXI IMMO

16.11.2023


Tagi: Panattoni Park Białystok II, najemca


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...