ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I

wykres


Firma Chemart International Trader Sp. z o.o. (Chemart), dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety i odżywek zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Najemca zajmie ponad 2,150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East I. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.


Chemart International Trader to dynamicznie rozwijająca się firma z ponad dwudziestojednoletnim doświadczeniem, dostarczająca surowce do produkcji napojów, żywności, kosmetyków, suplementów diety oraz chemii przemysłowej dla największych producentów w kraju i za granicą. Potwierdzeniem wysokiej jakości obsługi jest wdrożony i utrzymywany standard ISO 22000 czyli System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności.


Mariusz Maksymiak, Dyrektor Zarządzający, Chemart International Trader, Sp. z o.o., mówi: - Od lat budujemy zaufanie do naszej marki w oparciu o jakość, rzetelność i niezawodność. Decyzja o rozwinięciu działalności w pobliżu DCT Gdańsk jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii biznesowej i jestem przekonany, że wzmocni naszą konkurencyjność zarówno na rynku krajowym jak i europejskim. Zadaniem nowego magazynu w Gdańsku zlokalizowanego zaledwie kilka minut od portu jest rozładunek kontenerów i przygotowanie towarów do dalszej sprawnej dystrybucji w każdy zakątek Europy. Wierzmy, że razem z naszymi Kontrahentami szybko osiągniemy wymierne korzyści z tej decyzji.


Najemca zajmie ponad 2,050 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełni ok. 105 mkw. zaplecza biurowo-socjalnego.


Marta Nowik, Dyrektor, Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: „Klient przeprowadził kompleksową analizę dotyczącą strategii rozwoju na kolejne lata obejmującą dwa warianty lokacji kolejnego magazynu – na południu i północy Polski. Chemart poszukiwał doświadczonego partnera, który będzie dla niego wsparciem w tym procesie i pomoże mu w wybraniu optymalnej lokalizacji. Po zapoznaniu się z potrzebami Klienta zbudowaliśmy zespół kompetencji i przygotowaliśmy, a następnie wspólnie przeanalizowaliśmy bazę rekomendowanych centrów magazynowych i możliwych wariantów rozwijania biznesu w ich obrębie. Z transakcji mam dodatkową satysfakcję, ponieważ to kolejna firma z Krakowa, która w tym roku z naszą pomocą zdecydowała się na wynajęcie magazynu poza swoim regionem.


Katarzyna Głodowska, Starsza Konsultantka, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: - W kontekście firm, które rozważają rozszerzenie swojej działalności operacyjnej poza krajowy rynek dystrybucyjny, wybór Trójmiasta jest jedną z naturalnie podejmowanych decyzji. To lokalizacja dająca dużą swobodę w planowaniu i przygotowaniu procesów logistycznych m.in. jako zintegrowany hub transportowy łączący dostęp do doskonałej infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniczej i morskiej. To ważny węzeł komunikacyjny, który ułatwia szybki transport towarów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.


- Baltic Hub w Gdańsku dwa lata z rzędu był największym terminalem kontenerowym na Bałtyku, a doskonałe wyniki i wciąż rosnące przeładunki przyciągają do regionu międzynarodowy biznes o różnej skali operacji i specyfice działalności. Jako deweloper realizujemy infrastrukturę krytyczną – zaplecza magazynowe, logistyczne czy produkcyjne, które są fundamentem tych procesów i rozwoju w obszarze portu. Panattoni Park Tricity East to jedna z wielu platform, które stworzyliśmy, katalizując rozwój regionu na miarę jego potencjału. Dostarczyliśmy na Pomorzu już ponad 600 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej i stawiamy kolejne odważne kroki w stronę pierwszego miliona w województwie. Z kolejnymi najemcami, takimi jak Chemart International Trader, realizacja tego celu to tylko kwestia czasu - podsumowuje Maja Musielska, Starszy Specjalista ds. Leasingu w Panattoni.


Panattoni Park Tricity East I to nowoczesny kompleks magazynowy składający się z czterech hal o łącznej powierzchni 47 000 mkw. Inwestycja położona jest zaledwie 4 km od centrum Gdańska i Kontenerowego Terminala Głębokowodnego (DTC) w Gdańsku, a także ok. 15 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu kluczowych szlaków komunikacyjnych m.in. trasy S7 czy węzła "Błonie" na Trasie Sucheckiego, który umożliwia sprawną logistykę między Portem Północnym, Obwodnicą Gdańską S7 a autostradą A1.


Źródło: AXI IMMO

20.11.2023


Tagi: Panattoni Park Tricity East I, najemca


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...