ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Ponad 21 000 mkw. powierzchni. Morska Agencja Gdynia w CTPark Gdańsk Port

wykres


Morska Agencja Gdynia (MAG), polskie przedsiębiorstwo operujące w branży spedycyjno-logistycznej, wynajęła ponad 21 000 mkw. powierzchni w kompleksie CTPark Gdańsk Port. Nawiązane partnerstwo jest wynikiem rozwoju firmy, która postanowiła zintegrować dotychczasowe przestrzenie magazynowe w jednej prestiżowej lokalizacji, dążąc do optymalizacji procesów i bieżących działań. Najemcę w negocjacjach reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.


Morska Agencja Gdynia rozpoczęła swoją działalność w 1951 roku, reprezentując zagraniczne linie żeglugowe, armatorów, kluby ubezpieczeniowe (tzw. P&I) oraz świadcząc usługi agencyjne dla statków. W latach 90. rozszerzyła zakres realizowanych zadań o spedycję kolejową, magazynowanie towarów, jak również ich dystrybucję. Dziś przedsiębiorstwo zajmuje pozycję lidera w branży morskiej w Polsce, organizując kompleksowy transport multimodalny wszystkich możliwych ładunków. W parku biznesowym należącym do CTP otworzy swoją siedzibę, zajmując około 300 mkw. przestrzeni biurowej i ponad 20 700 mkw. powierzchni magazynowej.


Morska Agencja Gdynia na wynajętej powierzchni w jednym z budynków CTPark Gdańsk Port będzie realizowała tam usługi magazynowania (w formie regałowania i w tzw. blokach) i przeładunku towarów z różnych segmentów rynku, w tym artykułów spożywczych, przemysłowych czy systemów fotowoltaicznych. Procesom logistycznym sprzyjać będzie wyjątkowa lokalizacja inwestycji, pomiędzy jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego – Baltic Hub a autostradą A1. Nowa siedziba MAG stanie się miejscem pracy dla 40 osób.


CTPark Gdańsk Port znajduje się na obszarze 21,3 ha i docelowo będzie składał się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni około 117 000 mkw. Inwestycja jest obecnie w fazie budowy. Deweloper planuje oddać cały kompleks do użytkowania w drugiej połowie przyszłego roku.


Źródło: CTP Poland

28.11.2023


Tagi: CTPark Gdańsk Port, najemca


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...