ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Wyniki finansowe Echo Investment za III kw. 2023 r.

wykres


Grupa Echo Investment kontynuuje strategię rozwoju, korzystając z wzrostu popytu klientów indywidualnych na mieszkania oraz zapotrzebowania najemców na centralnie położone, zrównoważone biura. W III kwartale 2023 roku łączna wartość aktywów Grupy wzrosła do 6,2 mld zł, a dalszy rozwój jest wspierany przez wysoki stan gotówki na poziomie 627 mln zł.


Po trzecim kwartale 2023 roku łączna liczba mieszkań sprzedanych przez Grupę wzrosła do 1 315, a klienci odebrali w tym czasie klucze do 791 lokali. Obecnie Grupa posiada 3 171 mieszkań w budowie, a wkrótce rozpocznie realizację kolejnych etapów oraz nowych projektów we Wrocławiu i Warszawie.


– Po przeniesieniu wszystkich aktywności w sektorze mieszkaniowym do Archicomu, kontynuujemy realizację ambitnej strategii rozwoju tej spółki w największych miastach w Polsce. W ramach Grupy przygotowujemy nowe inwestycje, w których znajdzie się w sumie blisko 8 000 mieszkań na sprzedaż. To wolumen, który pozwoli marce Archicom konsekwentnie budować pozycję wiodącego, polskiego dewelopera. Równocześnie, wzmacniamy strategiczną pozycję Echo Investment jako dewelopera projektów o dużej skali, tzw. destinations, które zmieniają polskie miasta, zapewniając zrównoważone miejsca do życia, pracy i spędzania wolnego czasu – komentuje Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.


Rozwija się aktywność Echo Investment w sektorze living. Resi4Rent utrzymuje pozycję największej firmy w sektorze PRS. Aktualnie posiada w swojej ofercie łącznie 4 106 lokali na wynajem w 12 lokalizacjach w 6 największych miastach w kraju. Firma jest przygotowana do realizacji ponad 11 000 takich lokali łącznie. Ponadto Echo Investment aktywnie poszukuje działek pod nowe inwestycje i analizuje potencjał mieszkań studenckich.


Nieruchomości komercyjne niezmiennie stanowią mocny filar działalności Echo Investment. W sektorze biurowym trzeci kwartał 2023 roku upłynął pod znakiem startów nowych projektów. Spółka skupia się obecnie na realizacji projektów biurowych w największych polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W Warszawie poziom zero osiągnęła budowa Office House – pierwszego obiektu w ramach wielofunkcyjnego kwartału Towarowa 22. We Wrocławiu deweloper rozpoczął realizację pierwszego etapu Swobodna SPOT.


– W odpowiedzi na trendy rynkowe realizujemy nowe inwestycje biurowe, które zdecydowanie wykraczają poza biurowe standardy, oferując również przestrzenie publiczne, zieleń oraz ogólnodostępne usługi. Rynek najemcy pozostaje silny, a my widzimy duży popyt na nasze projekty – te, które ukończyliśmy, są w pełni wynajęte, a kolejne odpowiedzą na lukę podażową w 2025 roku. Skala i jakość projektów oferowanych przez Echo Investment znajdują odzwierciedlenie we wzroście wyceny aktywów Grupy do 6,2 mld zł – komentuje Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment.


W sektorze nieruchomości handlowych, Galeria Młociny oraz Libero Katowice są prawie w całości wynajęte i odnotowały w III kwartale br. wzrosty zarówno obrotów (odpowiednio 12% i 16% r/r) jak i odwiedzalności (odpowiednio 6% i 9 % r/r).


Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej po III kw. 2023 r. wyniósł ponad 33,2 mln zł, a łączna wartość aktywów Grupy Echo Investment wzrosła do prawie 6,2 mld zł. Wskaźnik zadłużenia poniżej 30% jest na zdrowym poziomie co ułatwia dalszy wzrost Grupy.


Źródło: Grupa Echo Investment

28.11.2023


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...