ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Ideal Idea rozbuduje City Park Wrocław

wykres


Ideal Idea rozpoczyna budowę piątego obiektu, w ramach rozbudowy parku biznesowego City Park Wrocław, tuż obok lotniska dolnośląskiej stolicy. Nowy budynek o powierzchni 15 000 m² stanowi kluczowy element strategii rozwoju tego miejsca, zwiększając łączną powierzchnię oferowaną przez Ideal Idea we Wrocławiu do 36 000 m2.


Dzięki uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, projekt wkroczył w decydującą fazę. Rozbudowa nie tylko zwiększy dostępne zasoby przestrzenne, ale także umocni pozycję Ideal Idea na rynku jako dostawcy nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Nowy obiekt będzie oferował 16 modułów magazynowych, każdy o powierzchni około 640 m2, co pozwoli na elastyczną adaptację do różnorodnych potrzeb biznesowych. Dodatkowo, do każdego modułu przylegać będzie biuro o powierzchni około 120 m², zapewniając kompleksową przestrzeń pracy dla przyszłych najemców.


Nowa inwestycja od Ideal Idea, podobnie jak poprzednie projekty, charakteryzuje się wysokim standardem wykonania oraz zastosowaniem rozwiązań przyjaznych środowisku, co odzwierciedla zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój i innowacyjność. Rozpoczęcie rozbudowy City Park Wrocław jest strategiczną decyzją firmy, która podkreśla jej dynamikę i gotowość na wyzwania przyszłości związane z rozwojem tego rejonu Wrocławia.


- Lokalizacja City Park Wrocław, w strategicznym punkcie między Warszawą, Berlinem i Pragą, jest kluczowa dla przyciągania inwestycji oraz zwiększania wartości biznesowej. Nasza oferta elastyczności i jakości usług jest niezrównana, co czyni City Park Wrocław idealnym miejscem dla innowacyjnych biznesów – mówi Andrzej Dużyński, Prezes Zarządu Ideal Idea.


City Park Wrocław położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego lotniska im. Mikołaja Kopernika, które oddalone jest jedyne 10 km od centrum dolnośląskiej stolicy. Dodatkowo, nowoczesny park biznesowy od Ideal Idea posiada dogodne połączenia komunikacją miejską, a także doskonały dojazd do trasy S8 (A8-obwodnicy Wrocławia), łączącej się z autostradą A4 (E40). W styczniu 2024 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 250 tys. pasażerów. To najlepszy rezultat w historii lotniska, o blisko 50 tys. wyższy niż wynik z zeszłego roku.


Nowy budynek zostanie wybudowany zgodnie z międzynarodowymi standardami BREEAM, zakładającymi spełnienie przez Ideal Idea ważnych wymagań z zakresu innowacyjności i dbałości o środowisko.


Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na luty 2024 roku, a zakończenie projektu przewidziane jest na pierwszy kwartał 2025.


Źródło: Ideal Idea

19.02.2024


Tagi: City Park Wrocław, rozbudowa


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...