ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Budują nowoczesny biurowiec w Elblągu

foto

Budowa budynku Porta Mare, pierwszego biurowca klasy A w Elblągu osiągnęła etap trzeciej kondygnacji, a finalnie budynek wzniesie się na sześć pięter, stając się wyjątkowym punktem na mapie miasta. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Fabryka.


- Porta Mare to kluczowy element programu rewitalizacji Wyspy Spichrzów. Ten nowoczesny budynek oferuje nie tylko przestrzenie biurowe, ale również handlowe i usługowe, wszystko w wyjątkowej lokalizacji przy rzece Elbląg z malowniczym widokiem na Stare Miasto. Porta Mare to nie tylko budynek, to serce przyszłości biznesowej Elbląga - miejsce, które stanie się domem dla firm i przedsiębiorstw, szukających nowoczesnych lokalizacji z charakterem - podkreśla Maciej Wojtczak Prezes Zarządu spółki Fabryka - Porta Mare Sp. z o.o.


Jako pierwszy biurowiec w Elblągu, spełniający standardy klasy A, Porta Mare wyróżnia się niepowtarzalną architekturą, doskonałą dostępnością komunikacyjną, jakością wykonania, elastycznymi możliwościami aranżacji przestrzeni oraz komfortem użytkowania. Obiekt zapewni przestrzenie dedykowane dla najemców z różnych branż, przestrzenie wspólne, powierzchnie handlowe, usługowe i biurowe. JLL, globalny lider w branży nieruchomości, odpowiada za komercjalizację obiektu, zapewniając najwyższy standard usług i wsparcie dla przyszłych najemców.


Porta Mare finalnie zaoferuje ponad 10 tys. mkw. powierzchni o zróżnicowanym przeznaczeniu. Realizacja uwzględnia różne potrzeby mieszkańców i przyszłych użytkowników budynku. W obiekcie znajdzie się ponad sto miejsc postojowych w garażu podziemnym i blisko 10 naziemnych oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycja zaoferuje potencjalnym najemcom nie tylko doskonałą lokalizację, ale także udogodnienia w wysokim standardzie. Wśród nich znajdują się m.in. ogród wertykalny z żywych roślin filtrujący powietrze oraz ogniwa fotowoltaiczne. Lokalizacja przy ul. Warszawskiej, w sercu rewitalizowanej dzielnicy Wyspa Spichrzów, łączy biznes z kulturą i historią miasta.


Za realizację inwestycji odpowiada Generalny Wykonawca - ARP Budownictwo Sp. z o.o., co jest gwarancją najwyższej jakości wykonania i dbałości o każdy detal.


Projekt Porta Mare jest jednym z elementów Programu Fabryka, który ma na celu stymulowanie rozwoju mniejszych i średnich miast zmagających się z utratą swoich społeczno-gospodarczych funkcji, poprzez tworzenie optymalnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw z branży nowoczesnych usług biznesowych. Realizacja tego przedsięwzięcia znacząco przyczyni się do ożywienia Wyspy Spichrzów poprzez budowę nowoczesnego obiektu wielofunkcyjnego przeznaczonego dla mieszkańców Elbląga, harmonijnie wpisującego się w historyczną tkankę miejską. Pomimo że budynek powstaje poza granicami historycznego centrum Elbląga, zapewni on niepowtarzalny widok na Stare Miasto. Dodatkowo, jego lokalizacja będzie sprzyjać integracji projektu z planami zagospodarowania nabrzeża rzeki Elbląg oraz portu jachtowego.


- Porta Mare to zdecydowanie najbardziej ekscytująca inwestycja realizowana obecnie w Elblągu. Będzie to zupełnie nowy budynek wyróżniający się na mapie miasta i pierwszy w tej skali spełniający wymagania budynków klasy A. Zaoferuje przestrzenie handlowe, usługowe i biurowe, które będą stanowić wymarzoną lokalizację dla najemców każdej kategorii – zarówno ze względu na lokalizację, oferowane usługi i skalę oraz jakość tej nowoczesnej inwestycji. Bardzo nas cieszy, że to nam powierzono na wyłączność odpowiedzialność za jej komercjalizację. – mówi Aleksandra Staniszewska, Senior Consultant, Office Agency, JLL Polska.


Źródło: JLL Polska

11.03.2024


Tagi: biurowiec Porta Mare, Elbląg


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...