ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Nowy park handlowy powstaje w Rudzie Śląskiej

wykres


Spółka PKB Inwest Budowa rozpoczęła budowę parku handlowego w Rudzie Śląskiej. Obiekt zlokalizowany przy strategicznej trasie N-S będzie nowym miejscem kompleksowych zakupów dla mieszkańców regionu.


Park handlowy powstaje w Rudzie Śląskiej przy skrzyżowaniu ulicy Bukowej i 1 Maja, w sąsiedztwie marketu budowlanego Castorama. Bezpośrednio przy inwestycji przebiega trasa N-S, która docelowo ma łączyć dwie kluczowe drogi w okolicy - autostradę A4 z Drogową Trasą Średnicową i ma być kluczową osią komunikacyjną w regionie. Taka lokalizacja umożliwi swobodny dostęp do Parku handlowego mieszkańcom zarówno całego miasta, jak i aglomeracji.


W ramach inwestycji na działce o powierzchni ponad 9 tys. mkw. powstanie nowoczesny obiekt handlowy liczący 3 650 mkw. GLA, którego format dostosowany zostanie do wygodnych, codziennych zakupów. Znajdzie się w nim kilkanaście lokali handlowo-usługowych znanych i popularnych marek, z wejściami bezpośrednio z parkingu, które umożliwią zrobienie wszystkich najpotrzebniejszych zakupów. Na terenie centrum dostępnych będzie 155 miejsc parkingowych.


– Obiekt w większości jest już wynajęty, pozostał jedynie ostatni wolny lokal. Tak duże zainteresowanie sieci handlowych potwierdza jego olbrzymi potencjał. Wśród najemców znajdą się m.in. firmy oferujące artykuły drogeryjne, odzież, sprzęty domowe, elektronikę oraz wiele innych produktów, które będą dostępne w jednym miejscu, zapewniając możliwość zrobienia codziennych, wygodnych zakupów – mówi Henryk Pichłacz, komplementariusz PKB Inwest Budowa.


To już kolejny park handlowy realizowany przez PKB Inwest Budowa. Na przestrzeni 20 lat spółka zrealizowała 32 inwestycje na terenie całej Polski, z których część nadal znajduje się w portfelu firmy, a inne zostały sprzedane zewnętrznym partnerom.


Generalnym wykonawcą parku handlowego jest firma BUD-PIS. Otwarcie obiektu planowane jest w IV kw. 2024.


Źródło: PKB Inwest Budowa

18.03.2024


Tagi: park handlowy, Ruda Śląska


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...