ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

W okolicy Kątów Wrocławskich przy A4 powstaje gigantyczny projekt magazynowo-logistyczny

wykres


Atlas Ward, lider generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych, rozpoczął realizację gigantycznego projektu – kompleksu trzech obiektów o powierzchni 285 tys. m2. Inwestycja znajduje się w Kątach Wrocławskich, 20 km od Wrocławia, strategicznie położonych w sąsiedztwie autostrady A4, co zapewnia doskonałą komunikację i dostępność logistyczną.


Atlas Ward podjął się jednoczesnej realizacji projektów dla trzech renomowanych inwestorów:

  • 80 tys. m2 dla ECE Projektmanagment Polska Sp. z o.o. – wiodącego dewelopera centrów handlowych w Europie. Realizacja w Kątach Wrocławskich będzie pierwszą nieruchomością logistyczną w Polsce, zrealizowaną przez tego inwestora. Obiekt, na działce o powierzchni 150 000 m², powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz certyfikacji BREEAM.
  • 170 tys. m2 dla P3 Logistic Parks Sp. z o.o. – uznanego dewelopera magazynowego, który dostarcza przestrzenie logistyczne na potrzeby dynamicznie rozwijających się firm. Jest to kolejny obiekt, który zostanie zrealizowany przez P3 Logistic Parks Sp. z o.o. we współpracy z Atlas Ward.
  • Ok. 35 tys. m2 obiektu logistyczno-magazynowego

- Realizacja tego projektu to kolejne potwierdzenie naszego statusu lidera generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych oraz pozycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Kompleks parków logistyczno-magazynowych w Kątach Wrocławskich jest dowodem skuteczności przyjętej przez nas strategii, której celem jest efektywne i optymalne budownictwo, zawsze z klientem na pierwszym planie. – mówi Mariusz Górecki, Prezes Atlas Ward.


Multizaplecze budowy, zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego projektu, obejmuje szeroki wachlarz udogodnień dla inwestorów oraz pracowników. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i organizacyjne zastosowane w trakcie realizacji projektu gwarantują wysoką efektywność prac oraz bezpieczeństwo.


Lokalizacja inwestycji w Kątach Wrocławskich, w pobliżu kluczowej arterii komunikacyjnej jaką jest autostrada A4, stanowi o jej strategicznym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego regionu. Bliskość Wrocławia, jednego z głównych ośrodków gospodarczych w Polsce oraz Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej dodatkowo podnosi atrakcyjność inwestycji.


Inwestycja realizowana przez Atlas Ward w Kątach Wrocławskich jest potwierdzeniem zdolności firmy do realizacji projektów o znaczącej skali i złożoności. Współpraca z renomowanymi inwestorami, takimi jak m.in. ECE Projektmanagment Polska Sp. z o.o. i P3 Logistic Parks Sp. z o.o., podkreśla, że Atlas Ward jest zaufanym partnerem w realizacji inwestycji o kluczowym znaczeniu dla rozwoju infrastruktury komercyjnej i logistycznej w Polsce. Projekt ten nie tylko wzmacnia pozycję Atlas Ward na rynku budowlanym, ale również przyczynia się do wzrostu gospodarczego województwa dolnośląskiego, potwierdzając rolę firmy jako lidera w branży.


Za kompleksowe przygotowanie gruntów pod inwestycje (m.in. zaprojektowanie i zainwestowanie w infrastrukturę drogową oraz obsługę administracyjno-prawną) odpowiedzialna była firma SATOIA S.A.


Źródło: Atlas Ward

18.03.2024


Tagi: kompleks magazynowo-logistyczny, Kąty Wrocławskie, wykonawca


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...