ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

7R wraz z WOOD & Company zrealizują 150 000 mkw powierzchni logistycznej na Pomorzu

wykres


7R, wiodący deweloper wysokiej jakości magazynów, rozpoczął współpracę z WOOD & Company, z którym wspólnie zrealizuje projekt 7R Park Tczew III. Pierwszy z czterech magazynów, w większości wynajęty przez ESA logistika Polska, właśnie został oddany do użytkowania przez Dekpol Budownictwo. Kolejne hale są w realizacji.


7R jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów powierzchni magazynowych na Pomorzu. 7R Park Tczew III to trzecia realizacja Grupy 7R w Tczewie, która docelowo obejmie ponad 150 tys. mkw. powierzchni, podzielonej na cztery hale o różnej wielkości. Nowy projekt 7R cechuje bardzo dobra lokalizacja – bezpośrednio przy autostradzie A1.


7R zainwestuje w ten projekt wspólnie z WOOD & Company, doświadczonym inwestorem z Czech. – Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych rynków pod względem inwestycji w logistykę, stanowiąc hub dla produkcji, dystrybucji, logistyki i usług dla biznesu. Łączne koszty wynajmu magazynów, energii i pracy należą do najniższych w Europie, aż o jedną trzecią niższe niż w Czechach i o ponad 60 proc. niższe niż w Niemczech – mówi Jiří Hrbáček, Portfolio Manager w WOOD & Company.


- Jest to pierwsza inwestycja Grupy WOOD & Company w segmencie logistycznym. Zostaliśmy partnerem tej pionierskiej transakcji, bardzo cieszy nas okazane nam zaufanie. Chcemy wspólnie budować szerszą współpracę i mamy nadzieję, że realizacja 7R Park Tczew III jest pierwszym z wielu wspólnych projektów. 7R oferuje indywidualne strategie inwestowania, dostosowane zarówno do potrzeb dużych inwestorów instytucjonalnych, mniejszych funduszy i prywatnych inwestorów - komentuje Magdalena Uler – Kłeczek, Head of Capital Markets, 7R.


Generalny wykonawca projektu, firma Dekpol Budownictwo, właśnie ukończyła budowę pierwszego etapu projektu o powierzchni 45 tysięcy metrów kwadratowych. Nowoczesna hala o wysokości 12,5 metra została wykonana z wykorzystaniem technologii produkcji opartej o strunobetony, które gwarantują wysoką jakość i wytrzymałość całej konstrukcji. Budowa trwała 7 miesięcy i przebiegała bardzo sprawnie. Pierwszym najemcą została firma ESA logistika Polska, czołowy operator logistyczny, który zajmie ponad 31 tys. mkw. Park został zaprojektowany w duchu wartości ESG, tak aby spełniał założenia certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.


Źródło: 7R

13.05.2024


Tagi: park logistyczny, 7R Park Tczew III, WOOD & Company


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...