ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Grupa ATAL wygenerowała 96,6 mln zł zysku netto w Q1 2024

wykres


Grupa ATAL, ogólnopolski deweloper – po przekazaniu 667 lokali mieszkalnych i usługowych w I kwartale 2024 roku, wygenerowała skonsolidowane przychody na poziomie 390,3 mln zł, wzrost o 106% rdr. Od stycznia do marca br. skonsolidowany zysk netto wyniósł 96,6 mln zł, o 78% więcej rdr. Marża netto w Q1 2024 roku wyniosła ok. 24,8%.


Pierwszy kwartał bieżącego roku to czas bardzo dobrej sprzedaży mieszkań, która utrzymuje się na wysokich, stabilnych poziomach. Konsekwentnie realizujemy nasz harmonogram budów, uruchomień sprzedaży nowych projektów oraz wydań lokali nabywcom.


- Naszym celem jest stałe utrzymanie odpowiedniego pułapu mieszkań dostępnych w ofercie, żeby klienci na każdym z naszych siedmiu rynków mieli swobodny wybór lokali. W tym celu nabywamy również nowe grunty i staramy się możliwie sprawnie uruchomić na nich nowe inwestycje. Niestety, bolączką polskiego rynku mieszkaniowego są skomplikowane, rozbudowane procesy administracyjne, które istotnie wydłużają proces inwestycyjny, co wpływa na wyższe koszty wytworzenia mieszkań. Wyzwania ze strony podażowej mają później konsekwencję dla finalnego nabywcy w postaci rosnących cen nieruchomości. Od stycznia do marca br. sfinalizowaliśmy budowy oraz wydaliśmy klientom mieszkania z projektów o atrakcyjnej marży. Niemniej w skali roku spodziewamy się osiągnąć wskaźniki na podobnych poziomach jak w całym 2023 roku – mówi Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL SA.


W pierwszym kwartale 2024 roku Grupa ATAL zakontraktowała 730 lokali. Przed rokiem było to 401 mieszkań. Od początku bieżącego roku ATAL notuje stabilny i wysoki poziom zainteresowania ofertą ze strony nabywców. Tegoroczne plany sprzedaży zakładają kontraktację na poziomie około 3000 lokali. Czynnikiem dodatkowo stymulującym sprzedaż może okazać się wejście nowego, rządowego programu wspierającego wybrane grupy nabywców na rynku nieruchomości.


Grupa ATAL ¬po przekazaniu 2806 lokali mieszkalnych i usługowych w 2023 roku, wygenerowała skonsolidowane przychody na poziomie 1,500 mld zł. W zeszłym roku Grupa ATAL wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości ponad 341 mln zł. Marża netto w 2023 roku wyniosła 22,8%. W 2023 roku Grupa ATAL zawarła 2833 umów deweloperskich oraz przedwstępnych.


W dniu 20.03.2024r. Zarząd ATAL S.A. podjął uchwałę w przedmiocie zarekomendowania Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki propozycji podziału zysku netto jednostki dominującej za 2023 rok, który wyniósł 341.823.761,64 zł w następujący sposób:

- 259.287.660,00 zł, tj. 6,00 zł na jedną akcję na wypłatę dywidendy,

- 82.536.101,64 zł na kapitał zapasowy.


Źródło: ATAL SA

19.05.2024


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży, wyniki finansowe


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...