ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Grupa Rhenus nabywa 15% udziałów w C Chez Vous, stając się udziałowcem obok Geopost

wykres


Rhenus, europejski lider rynku dostaw ostatniej mili dla produktów z segmentu home&living, nabył od Geopost 15 procent udziałów francuskiego dostawcy usług logistycznych C Chez Vous ze skutkiem od 28 czerwca 2024 roku. Geopost zachowuje 80 procent udziałów. Dzięki tej transakcji Rhenus po raz pierwszy wchodzi na francuski rynek dostaw do domu. Ta nowa struktura, dzięki ułatwieniom ze strony Geopost, umożliwi C Chez Vous korzystanie z wiedzy i wkładu Rhenus jako europejskiego lidera na rynku logistyki produktów dla home&living.


Transakcja została podpisana w siedzibie Geopost w Paryżu 28 czerwca 2024 r. przez Yvesa Delmasa, Dyrektora Generalnego Geopost, dr Stephana Petersa, Członka Zarządu Grupy Rhenus, Rubéna Ruiza, Dyrektora Generalnego Overland Transport oraz Nilsa Thiesena i Pedro Lópeza, Dyrektorów Współzarządzających Rhenus. Dzięki tej transakcji Rhenus jeszcze bardziej wzmacnia swoją obecność w Europie i obecnie oferuje swoim klientom dostawy do domu w 15 krajach europejskich.


- Wejście na francuski rynek dostaw do domu jest logicznym krokiem w kierunku rozszerzenia obecności Rhenus w Europie. We Francji jest prawie 70 milionów potencjalnych odbiorców. Jako część C Chez Vous będziemy chcieli to wykorzystać. Dążymy również do opracowania ustandaryzowanego europejskiego produktu dostawy do domu. Dzięki jasnej definicji produktu, ustandaryzowanym interfejsom i dostępności, będziemy w stanie jeszcze lepiej obsługiwać naszych coraz liczniejszych europejskich klientów - mówi dr Stephan Peters, Członek Zarządu Grupy Rhenus.


- Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Rhenus, dając im dostęp do francuskiego rynku dostaw do domu, a także zapewniając doświadczenie na tym bardzo specyficznym rynku ciężkich i wielkogabarytowych towarów. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszych mocnych stron i wzajemnych powiązań - komentuje Yves Delmas, Dyrektor Zarządzający Geopost.


- Podobnie jak Rhenus, C Chez Vous specjalizuje się w dostarczaniu ciężkich i wielkogabarytowych towarów. Zyskaliśmy silnego partnera w firmie Rhenus, która ma już zasięg w Europie i może wzmocnić naszą pozycję pod względem zorientowania na usługi, wysiłków na rzecz jakości i zrównoważonego rozwoju – podkreśla Fabien Jazmati, Dyrektor Zarządzający C Chez Vous.


Rhenus położył podwaliny pod linię biznesową Home Delivery 20 lat temu. Obecnie, zajmując wiodącą pozycję w zakresie dostaw ostatniej mili i dostaw do domu, globalny dostawca usług logistycznych obejmuje swoim zasięgiem cały rynek europejski.


Firma C Chez Vous została założona w 2008 roku. Geopost nabył większościowy pakiet udziałów w 2022 roku. Z rocznym wolumenem przesyłek wynoszącym 1,4 miliona, 400 punktami odbioru i sześcioma krajami, do których dostarczane są towary, C Chez Vous jest jednym z wiodących francuskich dostawców usług logistycznych specjalizujących się w dostarczaniu towarów o wadze powyżej 30 kilogramów do punktu użytkowania. W przyszłości firma będzie działać pod marką C Chez Vous wzmocnioną przez Geopost & Rhenus.


Źródło: Rhenus

03.07.2024


Tagi: C Chez Vous, udziały, Geopost


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...