ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Polityka prywatności Newsletter Reklama O nas
renews.pl
konferencja
 

Panattoni Park Koluszki o powierzchni 40,5 tys. m kw. w całości wynajęty. Rusza rozbudowa obiektu

wykres


Panattoni ukończyło komercjalizację Panattoni Park Koluszki i rozpoczęło rozbudowę obiektu o 14 000 m kw. Dotychczasowi najemcy parku – Kamoka oraz Pet Republic – zdecydowali się objąć dodatkowe powierzchnie, co świadczy zarówno o rozwoju ich biznesu, jak i zaufaniu do lokalizacji.


Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył komercjalizację Panattoni Park Koluszki i rozpoczął rozbudowę obiektu o 14 000 m kw. Dotychczasowi najemcy parku – Kamoka oraz Pet Republic – zdecydowali się objąć dodatkowe powierzchnie, co świadczy zarówno o rozwoju ich biznesu, jak i zaufaniu do lokalizacji.


Kamoka, europejska marka oferująca części samochodowe, od ponad dwóch lat prowadzi w Panattoni Park Koluszki nowoczesne centrum dystrybucyjne z około 30 tys. miejsc paletowych. Teraz firma powiększa powierzchnię blisko dwukrotnie – z wynajmowanych obecnie 13 400 m kw. do 26 500 m kw.


Na ekspansję zdecydował się też drugi najemca – Pet Republic. Producent karmy dla zwierząt dysponuje w parku w Koluszkach zautomatyzowanym zakładem oraz centrum logistycznym z 6 tys. miejsc paletowych. Do tej pory wynajmował powierzchnię 12 000 m kw., którą powiększył do 13 700 m kw.


Teraz deweloper rozpoczął prace związane z rozbudową obiektu. Docelowo park osiągnie powierzchnię 40 500 m kw., a nowa przestrzeń zostanie oddana w pierwszym kwartale 2025 r. – Pełna komercjalizacja Panattoni Park Koluszki –inwestycji klasy A – jest potwierdzeniem rosnącego potencjału biznesowego tej lokalizacji – wyjaśnia Dorota Jagodzińska-Sasson i dodaje: – Region Polski Centralnej jest ważny zarówno dla operatorów logistycznych, dystrybutorów, jak i producentów ze względu na przecięcie głównych szlaków transportowych, które stwarza unikalne możliwości dla działalności krajowej i międzynarodowej. Koluszki są ciekawą alternatywą dla Łodzi – obok atrakcyjnego położenia w samym sercu kraju oferują benefity wynikające z obecności strefy ekonomicznej, a także dostęp do zasobów ludzkich, których deficyt jest odczuwalny w głównych ośrodkach inwestycyjnych.


Panattoni Park Koluszki położony jest w strategicznym punkcie Polski Centralnej, z szybkim dostępem do głównych autostrad A1 i A2, co umożliwia efektywne połączenia logistyczne w każdym kierunku. Doskonałą infrastrukturę transportową uzupełnia bliskość dużego węzła kolejowego. Obiekt przeszedł certyfikacje środowiskową metodą BREEAM. Zastosowano w nim rozwiązania ograniczające zużycie energii i wody oraz zwiększające wellbeing użytkowników.


Źródło: Panattoni

03.07.2024


Tagi: Panattoni Park Koluszki, najemcy, rozbudowa


BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU

giełda

Firma Polmer Sp. z o.o. oferuje pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną...

CENTRUM LOGISTYCZNE MOUNTPARK WROCŁAW

foto

Mountpark Logistics rozpoczął inwestycję Mountpark Wrocław...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Mondi Polska to dynamiczna firma rekrutacyjna, która stawia na budowanie...

BIK PARK WROCŁAW I

foto

Rozbudowa parku logistycznego pod Wrocławiem nabiera tempa. Obiekt powstaje zgodnie...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Wrocławski Park Biznesu przy ul. Bierutowskiej uzyskał unikalny kompleks technologiczny...

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA REALIZACJI!

foto

Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała...