ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Biurowiec GreenWings w Warszawie

W Warszawie, przy ulicy 17 Stycznia, w sąsiedztwie Międzynarodowego Lotniska Chopina trwa budowa GreenWings rozpoczęła się w październiku 2012 roku, - ultranowoczesnego biurowca klasy A, spełniającego wymogi jakie stawia zrównoważone budownictwo. Obiekt o kształcie skrzydeł dostarczy niespełna 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma CFE Polska. Budowa GreenWings rozpoczęła się w październiku 2012 roku, zaś terminem ukończenia budowy jest maj roku 2014.


Biurowiec GreenWings powstaje przy ulicy 17 Stycznia, w sąsiedztwie Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie


NAJNOWSZE INFORMACJE

Warszawa zyska najwyższej klasy siedmiokondygnacyjny budynek o powierzchni najmu 10810 metrów kwadratowych. Rozkład pomieszczeń biurowych będzie elastyczny. W całym gmachu znajdą się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Trzy kondygnacje podziemne pomieszczą 270 miejsc parkingowych. Budynek leży w pobliżu stacji Szybkiej Kolei Miejskiej oraz przystanków wielu linii autobusowych i tramwajowych, stąd też dostęp do GreenWings jest bardzo dobry z każdego kierunku i każdym środkiem komunikacji. W całej okolicy znajdują się liczne ścieżki rowerowe, które na pewno będą zachętą także i do tej metody docierania do własnego miejsca pracy.


Wynajmem powierzchni w najnowszym warszawskim biurowcu zajmą się agencje Cushman & Wakefield oraz NAI Estate Fellows. Gdy już wejdziemy do GreenWings na miejsce pracy zawiozą nas trzy windy osobowe i jedna towarowa. Biurowiec reprezentuje holistyczne postrzeganie środowiska pracy. Oznacza to, że nowoczesna technologia musi nie tylko służyć człowiekowi, ale także ma być podporządkowana środowisku naturalnemu. Biurowiec ma dzięki temu optymalny dostęp do światła dziennego. GreenWings stanie w sąsiedztwie terenów zielonych stolicy i z żadnej strony nie będzie zasłaniany przez inne nieruchomości. Otoczenie biurowca jest odrębnym projektem z zakresu architektury krajobrazu. Teren wokół niego będzie wzbogacany próchnicą i składnikami mineralnymi, zaś ziemia pod nasadzenia będzie uprawiana do głębokości 40 centymetrów. Biurowiec otoczą trawniki, krzewy i drzewa harmonijnie współgrające ze środowiskiem, w jakim stanie.


W kwietniu bieżącego roku GreenWings zacznie wychodzić ponad powierzchnię ziemi, kiedy dobiegnie końca budowa podziemnych kondygnacji parkingowych. Gdy zakończy się jego budowa stanie się widoczny w swojej dzielnicy z kilku kilometrów. Będzie jednak nie tylko wyrafinowanym architektonicznie symbolem warszawskiego Okęcia i obiektem do podziwiania z zewnątrz. Przede wszystkim stanie się symbolem najnowszej generacji polskiego miejsca pracy, w którym aspekty techniczne harmonizują z naturalnym środowiskowej budowli.

Źródło: OKRE Development

29.03.2013


inwestycja biurowa, GreenWings, zielony biurowiec