ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
spotkania biznesowe
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Baltic Park Molo w Świnoujściu

Największe centrum hotelowo-apartamentowe na Wybrzeżu z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami powstanie w Świnoujściu. Inwestorem jest Zdrojowa Invest. Koszt budowy I etapu to ponad 200 mln zł


Baltic Park Molo - największe centrum hotelowo-apartamentowe na Wybrzeżu z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami powstanie w Świnoujściu


Cechy wyróżniające Baltic Park Molo to skala, multifunkcyjność i najbardziej prestiżowa lokalizacja – pomiędzy plażą a główną nadmorską promenadą. Projekt obejmuje 2 hotele i budynki apartamentowe, 150-metrową promenadę zwieńczoną molem oraz ogólnodostępną przestrzeń rekreacyjną. W całym kompleksie znajdzie się niemal 600 pokoi i apartamentów w większości z widokiem na morze, w tym na sprzedaż w systemie condo – z możliwością, wynajmu operatorowi-deweloperowi i jednoczesnego korzystania w wybranym przez siebie okresie. Ponadto ponad 3.000 m2 powierzchni handlowo-usługowej przy nowej promenadzie. Harmonogram inwestycji jest bardzo napięty, jeszcze przed tymi wakacjami rozpocznie się komercjalizacja apartamentów i lokali usługowych. W pierwszej kolejności realizowany będzie zespół 2 budynków z 61 apartamentami wakacyjnymi oraz 16 lokalami usługowymi. Niemal równolegle rozpocznie się budowa pierwszego hotelu 5-gwiazdkowego z 352 apartamentami condo, wraz z rozbudowaną strefą SPA & Wellness, Aquaparkiem i centrum konferencyjnym mogącym pomieścić nawet 1.200 osób. W skład infrastruktury sportowej wejdą boiska, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, siłownia czy fitness. Równocześnie wzdłuż pasażu z powierzchniami handlowymi, na koszt inwestora, powstanie publiczna 150-metrowa promenada prowadząca na plażę, którą uatrakcyjnią multimedialne fontanny. Prace budowlane całego I etapu zostaną zakończone w 2015 roku i to wymóg unijny. Ważną informacją dla lokalnej społeczności są nowe miejsca pracy, a w tym etapie powstanie ich aż ok. 250.


Następnie zrealizowany zostanie drugi hotel 5-gwiazdkowy z planowanymi 174 pokojami i apartamentami, w którym powstaną kolejne miejsca pracy, a w kompleksie będzie ich łącznie ok. 300. Natomiast cały zespół hotelowy będzie wykorzystywał ekologiczne rozwiązania Zdrojowa Eco Friendly.


W ostatnim III etapie powstanie molo będące zwieńczeniem osi architektonicznej zespołu. Planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2020.


Koszt budowy pierwszego etapu przekracza 200 mln zł, a finansowanie jest już ustalone.


Zdrojowa Invest – lider na rynku condo hoteli w Polsce finalizuje prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy Baltic Park Molo w Świnoujściu. Działka o powierzchni ponad 2,2 ha została odkupiona od Duńczyków w grudniu 2011 roku za ponad 22 mln zł, wraz z przejęciem biura z pracownikami w Świnoujściu. A już w maju 2012 holding wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP) ogłosił zwycięzców międzynarodowego konkursu na koncepcję architektoniczną nadmorskiego kompleksu. W wyniku dalszych negocjacji zaprojektowanie Baltic Park Molo powierzono ostateczniej polskiej pracowni PPA Architekci. Wkrótce rozpocznie się budowa całości, w tym jednego z 5-gwiazdkowcych hoteli, sprzedaż apartamentów condo i lokali usługowych, promenady, aquaparku oraz wspólnej części SPA & Wellness, konferencyjnej i sportowej, z miejscami postojowymi. W I etapie za ponad 200 mln zł, min. 25 mln będzie pochodziło z unijnej Inicjatywy JESSICA. Koszt realizacji największego centrum hotelowego na Wybrzeżu przekroczy 250 mln zł.


Źródło: Zdrojowa Invest

23.04.2013


Tagi: Baltic Park Molo, Świnoujście, hotele